Menu

Zawarcie związku małżeńskiego: fotograf musi być i nie ma dyskusji

14 grudnia, 2023 - Bez kategorii
Ślub jest niezwykłym wydarzeniem. Nic więc dziwnego, że osoby biorące ślub pragną zatrzymać wspomnienie tych niezwykłych chwil na zawsze. Najlepszym rzecz jasna sposobem są fotografie.

Profesjonalna fotografia ślubna to jeden z segmentów uprawianej dzisiaj fotografii. Segment ten rozwija się naprawdę szybko, gdyż liczba par, które decydują się wziąć ślub jest dość duża, a każda z nich pragnie z tego wyjątkowego wydarzenia mieć piękne zdjęcia (kliknij ). Profesjonalna fotografia ślubna to dzisiaj naprawdę szeroka oferta usług , które mają charakter fotograficzny. Coraz częściej państwo młodzi wykonanie dokumentacji fotograficznej z samego momentu zawarcia ślubu czy weselna.

całująca się para młoda

Autor: Douglas Pimentel
Źródło: http://www.flickr.com

Rośnie liczba par, które decydują się na robienie zdjęć także podczas przygotowań do uroczystości, a więc w czasie na przykład zgodnego z polską tradycją błogosławieństwa rodziców przed ślubem kościelnym. Chętnie wybierane są również sesje ślubne odbywające się w plenerze. Miejsca, w których robione są zdjęcia plenerowe są bardzo różne, wszystko uzależnione jest od fantazji nowożeńców, czasami także od ich zawodu.

Wykonanie pięknych fotografii z tak szczególnej uroczystości, jaką jest ślub nie jest proste. Wymaga od fotografa nie tylko doskonałej znajomości warsztatu, ale również ludzkiej psychiki. Z tego powodu decydując się na profesjonalną sesję zdjęciową nie liczmy, że będzie to usługa , za którą zapłacić przyjdzie nam tylko tysiąc złotych. Niezwykłe, artystycznie wykonane zdjęcia (więcej zdjęcia w krysztale na pomnik) to dużo większy wydatek. Jeśli jednak rzeczywiście młodej parze zależy na tym, aby zdjęcia były niezwykłą pamiątką, to bez wątpienia nie warto stawiać na fotografa, który za wykonaną przez siebie pracę zażąda niskiego wynagrodzenia.

Na cenę ma wpływ rzecz jasna nie tylko doświadczenie fotografa, ale także zakres wykupionej przez młodą parę usługi. Im ten zakres jest większy, tym cena jest wyższa. Zwrócić uwagę trzeba jednak nie tylko na cenę usługi. Już od jakiegoś czasu zdjęcia w kościołach mogą wykonywać tylko fotografowie, którzy mają do tego ściśle określone uprawnienia. Jeżeli więc zamierzamy zawrzeć ślub przed ołtarzem, zapytajmy, czy dany fotograf takie uprawnienia posiada (a posiada je kamila-kedziora.com).