Menu

Które sprzęty są niezbędne w uprawianiu pola?

22 grudnia, 2023 - Sprawdzone usługi dla firm, Usługi przez internet, Wszystko dla domu lub ogrodu
Które sprzęty są niezbędne w uprawianiu pola?
Kiedy jesteś rolnikiem, wtedy stanowczo świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo istotna jest kwestia posiadania właściwej jakości narzędzi. Jeżeli codziennie musisz pracować w polu, wówczas zdecydowanie powinieneś móc polegać na swoich narzędziach – jeśli tak się nie stanie, wtedy może okazać się, że z Twojej ciężkiej pracy nici.

traktor jadący po polu z pługiem

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

W rolnictwie często bywa tak, że pewne czynności trzeba przeprowadzić natychmiast – w rolnictwie sporo jest uzależnione przede wszystkim od pogody. Kiedy nie możesz wykonać jakichś prac, bo na przykład jedna z Twoich maszyn odmówiła współpracy, wtedy bez wątpliwości powinieneś zastanowić się nad jej wymianą na inną. Jeśli masz sąsiada – rolnika, który w razie potrzeby pożyczy Ci swoich urządzeń, nie jesteś jeszcze w takiej niedobrej sytuacji – jeżeli jednak chcesz całkowicie panować nad swoim gospodarstwem rolnym, wówczas bez wątpliwości powinieneś zastanowić się nad kupnem nowych maszyn albo przynajmniej właściwych części do nich. Jedną z maszyn, które psują się najczęściej w gospodarstwach rolnych, są na pewno lemiesze . Jeżeli jesteś rolnikiem, wówczas bez wątpliwości dobrze wiesz, czym jest lemiesz – kiedy jednak nie, radośnie pospieszymy Ci z podpowiedziami. Lemiesz jest częścią pługu rolniczego – a więc maszyny, które używa się bardzo często.

pług

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Jeżeli lemiesz uderzy o kamień lub inną przeszkodę, wtedy istnieje spore ryzyko, że z lemieszem stanie się coś złego. Zważywszy na fakt, że w ziemi zazwyczaj znajdują się kamienie lub inne trudności, lemiesze niewątpliwie są jednymi z najczęściej psujących się urządzeń rolniczych. Kiedy lemiesz trafi na kamień, wtedy istnieje ryzyko, że zostanie ścięta jedna ze śrub, które przymocowują lemiesz do pługa (–> – czytaj więcej…).

Kliknij tu, sprawdź ofertę (https://lankamerprzewozy.pl/) naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Zapewniamy bardzo niskie stawki, zatem się nie rozczarujesz!

Na szczęście śruby do lemieszy nie są bynajmniej drogie, dlatego bez wątpienia warto zawsze mieć parę w zapasie. Jeżeli będziesz miał przy sobie śruby do lemiesza, wówczas bez wątpliwości bardzo szybko będziesz w stanie zreperować swój pług. To bardzo ważne, a sam montaż śrub – śruby calowe – w lemieszu jest wyjątkowo prosty, dlatego niewątpliwie zawsze warto mieć parę dodatkowych śrub w zapasie.