Menu

Szybkie oczyszczanie skóry przed wiosną dla każdego typu cery. Zalecenia dyplomowanej kosmetyczki.

16 października, 2023 - Bez kategorii
Gdy zbliża się sezon wiosenno-letni i nagle jest na tyle przyjemnie, iż możemy pokazać więcej ciała, spora ilość pań zaczyna panikować. Skóra po zimie może być przesuszona, a twarz zmęczona ujemnymi temperaturami i powietrzem przesuszonym przez ogrzewanie.

Trudno o uniwersalne sposoby na oczyszczanie skóry dla wszystkich typów cery, ale zawodowa kosmetyczka doradzi nam, jakie preparaty mogą być konieczne i jakie działania trzeba wykonać, żeby oczyszczanie zakończyć sukcesem. Dobre i efektywne maski, peelingi i toniki można przygotować samodzielnie w domu.

Zainteresował Cię opisywany w tym miejscu temat? Jeżeli tak, to dodatkowo wejdź na ten link – więcej przeczytasz tutaj.

Przy minimalnym zaangażowaniu skuteczne oczyszczanie skóry na stałe zagości w naszej pielęgnacji i upalne lato nie nadejdzie niespodziewanie – najlepsze oczyszczanie skóry.

zdrowa skóra

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Sesje oczyszczające skórę Palomar, przeprowadzone przez kosmetyczkę w salonie kosmetycznym, dają uczucie świeżości i odmiany, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać kilka z nich w domowym zaciszu. Od czego powinniśmy zacząć? Odpeelingu. Ciało można potraktować peelingiem z mielonej kawy lub cynamonowym, a posiadaczki skóry wrażliwej – peelingiem cukrowym. Peelingi te można bez problemu wykonać w domu, a jako oleju bazowego użyć olejku dopasowanego do potrzeb naszej skóry. Na twarz trzeba nałożyć peeling drobnoziarnisty – ten z miodu i cynamonu będzie dobry dla wszystkich cer poza suchą. Cerze suchej sprzyjać będą płatki owsiane albo otręby połączone z jogurtem i miodem. Żelowe kapsułki – rybki – zawierające wit. A i E mogą być dodatkiem do peelingu lub mogą być zaaplikowane razem z kremem po gruntownym oczyszczaniu.

Ważne, żeby kapsułkę nałożyć jako pojedynczy kosmetyk lub jako produkt ostatni, ponieważ jeśli nałożymy olejek z kapsułki, a potem krem, cera nie wchłonie cennych składników preparatów nałożonych na olejek. Po wykonaniu peelingu twarzy dobrze jest zastosować tonik, który zwęzi pory, załagodzi podrażnienia i przygotuje skórę na aplikację kolejnego kosmetyku, natomiast peeling całego ciała dobrze jest spłukać chłodniejszym prysznicem, który będzie miał zbliżone zadanie.

Zdarza się, iż to, co proponuje nam domowa kosmetyczka to zbyt mało. Wtedy najlepiej iść do zaprzyjaźnionego, nowoczesnego gabinetu i omówić stan swojej skóry z profesjonalistą, a później umówić się na kilka zabiegów Palomar (interesujący wpis) domykających naczynka lub dotleniających cerę po zimie.