Menu

Piękne ozdoby idealne do upiększania naszego ogródka

19 czerwca, 2023 - Bez kategorii
Ogród to nasz prywatny zmniejszony kawałeczek natury. Jeżeli dążymy do utworzenia w nim namiastki naturalnego krajobrazu, na pewno wygospodarujemy zakątek na kompozycje z kamieni.

Na niedużej działce miejskiej można urządzić wokół domu przyjazny mały ogród. Nim zabierzemy się do projektowania, musimy wziąć pod uwagę każdą drobnostce. W miejskim ogródku niezwykle ważne jest stworzenie iluzji większej powierzchni, jak również sadzenie właściwych roślin. Kamień otoczak, to kamień o owalnych kształtach, uformowany wskutek tarcia i obijania się o siebie w korytach rzek.

ogródek

Autor: Ulbrecht Hopper
Źródło: http://www.flickr.com
Jego jasnoszara barwa ma szerokie zastosowanie w aranżacjach ogrodowych, często stosowany do budowy oczek wodnych, skalniaków, dekorowania skwerów, zieleńców, kwietników, pasków naokoło budynku. Odpowiednio dopasowane i zastosowane otoczaki białe pozwolą zwiększyć walory estetyczne każdego ogrodu. Warto wykonać miejsce otoczone krzami i drzewkami, a jako przeciwieństwo posadzić krzak lub bylinę kolorowo kwitnącą albo przebarwiającą się jesienią . Ważna jest wartość użytych materiałów. Elegancko wygląda kostka z kamienia, ale można także wybrać otoczaki białe, które to korzystnie akcentują urodę elewacji albo dyskretnie wtopi się w gęstwinę roślin – zakupisz je na kohut-kamien.pl. Jeśli wolimy, aby niewielka działka miała atrakcyjny wygląd, trzeba zwrócić uwagę na harmonijne zestawianie elementów.

Masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę z tego działu? Chcemy pomóc. Musisz przejść na nową witrynę i tam dowiedz się więcej (http://www.mulczowanie.pl/mulczowanie-trawy/) szczegółów.

Otoczak biały to fragment skały, część gór, które są podstawą i czymś stałym.

Jest tajemniczy i przyciąga uwagę. Wspaniale komponuje się z innymi surowcami używanymi do układania obszaru wokół domu, lecz przede wszystkim podkreśla kolor roślinek. Otoczaki białe w ogródku można wykorzystać w rozmaity sposób. Czasem wystarczy niewiele skalnych odłamków albo nawet pojedynczy kamień, żeby stworzyć wyrafinowaną strukturę. Poszukując niespotykanych rozwiązań, należy brać wzorce z natury. Ogródek powinien naśladować naturę, dlatego do jego realizacji najlepiej wybrać kamienie o podobnym pochodzeniu. Do tworzenia klombów idealnie się nadają otoczaki białe oraz kawałki skał wydobywanych w kamieniołomach.