Menu

Odmiany międzynarodowych przesyłek, w jaki sposób można przesłać przesyłkę do innego kraju, aby za to nie przepłacić.

27 lipca, 2023 - Bez kategorii
Obecnie świat stał się dużo mniejszy, niż był jeszcze przed kilkudziesięciu laty. Powszechny dostęp do komórek i sieci internetowej, szybkie loty które umożliwiają błyskawiczne dotarcie na miejsce docelowe i dużo mniej spraw formalnych przy przekraczaniu granic powodują, że łatwo jest ruszyć w podróż i łatwo utrzymywać kontakt z bliskimi. Przy pomocy rozmów czy internetu da się całkiem sporo pozałatwiać, nawet przesłać środki pieniężne, lecz nie zrobi się jednej istotnej rzeczy, to znaczy wysłania jakiegoś fizycznego przedmiotu.

Przesyłka kurierska

Autor: Jem Yoshioka
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nadal będzie do tego potrzebna klasyczna paczka, póki co jeszcze nikt nie znalazł sposobu na to, jak można by było zrobić to jakoś inaczej. Szczęśliwie taka paczka dojdzie znacznie sprawniej niż dawniej, bo rynek paczek pocztowych i kurierskich również przeszedł w ostatnim czasie ogromną rewolucję ().

Jeżeli interesuje Cię ten temat, to odsyłam do źródła (https://vacuum-tech.pl/kategoria-produktu/filtry-powietrza/), gdyż znajdziesz w tamtym miejscu sporo zajmujących Cię tematów, które są tam omówione.

Dzisiaj działają w tym segmencie międzynarodowe firmy, niekiedy posiadające własną flotę samolotów, przez co przesyłki zagraniczne nawet w najbardziej odległe miejsca na świecie będą dostarczane naprawdę szybko.

Przy wielu krajach przesyłki międzynarodowe nie będą się niczym różnić od tych w kraju oprócz ceny. Dotyczy to w szczególności krajów leżących w Unii Europejskiej, bo tam nie trzeba praktycznie żadnych formalności celnych. W przypadku innych krajów konieczne będzie wypełnienie wymaganych dokumentów, a w niektórych przypadkach odbiorca będzie musiał również ponieść koszt opłat celnych.

Firmy które zajmują się przewozem przesyłek na świecie mają zróżnicowane cenniki i procedury – . W każdym przypadku, jeżeli nawet będzie to niewielka paczuszka, trzeba zapoznać się z ofertą paru firm. Niekiedy rozbieżności w cenie sięgać mogą nawet kilkudziesięciu procent, a że najczęściej ceny za międzynarodowe przesyłki są dużo wyższe od tych w kraju, to można będzie dużo oszczędzić.

Dużo będzie zależało od tego, czy paczka będzie priorytetowa albo ekonomiczna, tu również różnice w kosztach będą dość znaczne, więc jeśli komuś nie będzie zależało na szybkim dotarciu, to wersja ekonomiczna jednak powinna być znacznie bardziej opłacalna.