Menu

Nowatorskie technologie informatyczne w firmach czyli co mieć na uwadze podczas tworzenia firmowej infrastruktury

16 października, 2023 - Sprawdzone usługi dla firm, Usługi przez internet
Nowatorskie technologie informatyczne w firmach czyli co mieć na uwadze podczas tworzenia firmowej infrastruktury
Działanie wielu firm zależy dzisiaj od informatycznej infrastruktury. Nawet w kilkuosobowej, niewielkiej firmie duża część pracujących ma swoje laptopy albo komputery, na których wykonuje swoje obowiązki. Przy większych firmach powiększa się także ilość sprzętu, oprócz komputerów pojawia się również sporo innych urządzeń, takich jak drukarki, skanery.

laptop

Autor: mobilyazilar
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w firmie funkcjonują jakieś systemy do wspomagania zarządzania, to dochodzą do tego serwery i urządzenia do archiwizacji, i zaczyna się tych sprzętów robić dużo. Im będzie większa firma, tym istotniejszą rolę będzie w niej odgrywać właściwe rozplanowanie infrastruktury, zaczynając od sprzętu komputerowego dla ludzi, poprzez konfigurację sieci a kończąc na serwerach roboczych.

Wielu pracowników działu IT nieco sobie lekceważy tego typu podejście, zwyczajnie dokupując nowe urządzenia. Jednak taka polityka często może doprowadzić do sytuacji, kiedy firma rozrośnie się tak bardzo, że dalsza rozbudowa dotychczasowej infrastruktury będzie niemożliwa i będą konieczne radykalne zmiany. A to zawsze wiąże się z dużymi wydatkami i zamieszaniem w firmie, dlatego też znacznie korzystniej od samego początku rozwijać wszystko w takim kierunku, żeby zachować skalowalność przez dłuższy okres czasu.

Najważniejszą rzeczą podczas planowania infrastruktury informatycznej jest ocena aktualnych potrzeb i uwzględnienie planów jakie ma przedsiębiorstwo.

Chcesz uzupełnić własną wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy Cię wesprzeć. Musisz przejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej (www.iurico.pl/) szczegółów.

To, ilu pracowników obecnie się zatrudnia, jest dobrze wiadome, lecz już na tym etapie trzeba zastanowić się porządnie, ilu docelowo ich będzie, i dopiero pod taką ilość wybierać na przykład sprzęt sieciowy czy serwer na system ERP.

Ważne jest, aby w miarę możliwości zachować skalowalność, przykładowo przy systemach archiwizacji danych początkowo może wystarczyć określona pojemność dysków, ale powinno bez problemów dać się rozszerzyć przez kupno kolejnych urządzeń. Dla wielu przedsiębiorstw, które nie gromadzą większej liczby danych, doskonałym rozwiązaniem może być cloud computing, dzięki niemu ma się dostęp do zasobów firmy z dowolnego miejsca i bez większych problemów z wydajnością.