Menu

Niezbędne są ci podkłady muzyczne do prezentacji? Zorientuj się, gdzie możesz znaleźć odpowiednie utwory

7 sierpnia, 2023 - Bez kategorii
Prezentacje muszą zaciekawiać, a jednym z istotnych elementów jest podkład muzyczny. Zwykle podkład w tle leci bez przerwy, lecz żeby osiągnąć niniejszy rezultat, powinniśmy ściągnąć potrzebne utwory oraz załączyć je w programie, w którym przygotowujemy projekt. Gdzie można wyszukać odpowiednie podkłady muzyczne do prezentacji?

Na szkoleniu

Autor: visualpun.ch
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno nie można ich pobierać z każdego portalu, na jakim są udostępniane. Muzyka musi być legalna, a taka nie będzie, gdy tak po prostu pobierzemy czyjś utwór. Nie mamy na to zgody. Jest to własność intelektualna konkretnego człowieka, objęta należytą licencją, dlatego nawet jego odtwarzanie nie jest dopuszczalne. Niniejsze łamanie prawa może nieść ze sobą poważne następstwa w postaci wysokich kar. Co ważne, naruszenie praw autorskich odnosi się i do muzyki komercyjnej, i do muzyki niekomercyjnej.

Ostatnio pojawiała się nowa, niezwykle ciekawa oferta – by ją ujrzeć, kliknij tu i spójrz na serwis (http://www.kador.pl/) a z pewnością się nie rozczarujesz.

Choć większość z nas ma tego świadomość, to niedużo robimy sobie z odgórnie uzgodnionych zakazów. Jednakże w przypadku prezentacji nie powinniśmy tak postępować, w szczególności gdy będzie przedstawiana przed szerszą publiką.

Warto jest skorzystać z banków muzyki, w jakich można wyszukać naprawdę bogaty wybór piosenek. Każdy użytkownik, który zarejestruje się w niniejszym serwisie, może za darmo przeglądać muzykę oraz słuchać interesujących go kawałków. Można również kupić licencję do piosenek, które uznamy, iż pasują do naszej prezentacji i chcielibyśmy je zastosować jako podkład muzyczny. Niniejsza muzyka może być użyta nie jedynie w projektach, jakie przygotowujemy np. do pracy bądź na uroczystość zaślubin, kiedy chcielibyśmy uatrakcyjnić imprezę weselną, lecz również do materiałów video udostępnianych w Internecie, między innymi na YouTube.

Szkolenie na sali

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od wykorzystania określonego utworu cena za licencje może wzrosnąć, gdyż np. za muzykę, która ma zostać wykorzystana w reklamie, będzie trzeba zapłacić nieco więcej. Zakupiony utwór można dowolnie zastosować, rzecz jasna zgodnie z licencją. Nie trzeba uiszczać żadnych późniejszych opłat. W prezentacjach trudno byłoby obejść się bez muzyki, ponieważ to one w głównej mierze tworzą odpowiedni klimat i zachęcają odbiorców do uwagi. Znajdź zatem należyte piosenki i pobierz je z legalnych źródeł, a bez wątpienia zwiększysz wartość przygotowanej prezentacji.