Menu

O czym pamiętać budując szkolną bieżnię

7 sierpnia, 2023 - Bez kategorii
Przy budowie bieżni czy boiska przy placówkach typu szkoły, domy kultury czy ośrodki sportowe trzeba przed przetargiem na inwestycję poszukać trochę informacji i doinformować się, jak powinno się taką inwestycję przeprowadzić, żeby nie tylko uniknąć niebezpieczeństw, ale również sprawić, że tego typu budowa wyróżniać się będzie wyjątkowością, doskonałą dynamiką oraz świetną funkcjonalnością.

makieta przedstawiająca boisko szkolne

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Często ma miejsce, że szefostwo tego rodzaju ośrodków nie ma informacji o technicznych aspektach takich przedsięwzięć, co może prowadzić do sytuacji, gdy firma wykonawcza nie zbuduje całego przedsięwzięcia zgodnie z najwyższymi normami jakości i wykorzysta niedoinformowanie klienta.
Warto w tego rodzaju sytuacjach zawsze sprawdzać powszechnie znane normy, aby uniknąć ryzyka, kiedy to podmiot realizujący zlecenie zastosuje słabsze materiały. Tego rodzaju sytuacje są częste w codziennym życiu naszych miast. Bardzo często słucha się o konfliktach pomiędzy zleceniobiorcą a zleceniodawcą. Przykładem tego typu sytuacji nawet na własnym przysłowiowym podwórku.

Masz jeszcze minutę? Jeżeli tak, to zachęcamy Cię do nowej witryny, gdzie przygotowaliśmy szczegółowe artykuły – najedź na link etykiety termiczne foliowe.

Wielokrotnie mamy do czynienia np. z remontem nawierzchni, po którym nawierzchnia ma wiele wad, realizacja jest zupełnie inna od pierwszych planów. W naszej sytuacji, kiedy mamy do czynienia z budową bieżni szkolnej, musimy dowiedzieć się o najważniejszych aspektach tego typu przedsięwzięcia. Wiedza o strukturze chemicznej takie bieżni jest na pewno informacją mało powszechną.

Wśród nas jest bardzo dużo ludzi zafascynowanych sportem, jednak najczęściej nie wiedzą oni o kwestiach technicznych. Nikt nie interesuje się na przykład, jaki skład chemiczny mają komponenty wykorzystywane do budowy nawierzchni tegorodzaju. Warto jednak pamiętać o tym, że bez tych informacji dość łatwo możemy zostać oszukani. Skutkiem tego może dojść do wieloletnich procesów sądowych, w trakcie których żadna inwestycja nie będzie zrealizowana.

Dyrekcja takich placówek, przy budowie boiska, czy też bieżni, zawsze musi zapoznać się z elementami materiałoznawstwa i standardami takich projektów. Wiedza o tym, czym jest np. tartan (więcej o tartanie), czy elastomer, pozwoli uniknąć niebezpieczeństwa konfliktu przy tak poważnych inwestycjach.