Menu

Czym jest odprawa celna na lotnisku i w jaki sposób się do niej dobrze przygotować?

13 października, 2023 - Bez kategorii
Pierwsza w życiu podróż samolotem to bardzo emocjonujące doświadczenie. Obsługa terminali z chęcią pomoże klientom przejść przez odprawę oraz rozwieje wszelkie wątpliwości. Niemal 20 mln podróżnych skorzystało w zeszłym roku z usług rodzimych portów lotniczych. Transport lotniczy w naszym kraju to nie jedynie podróże zagranicę, ale również połączenia pomiędzy dużymi aglomeracjami.

Transport samolotowy

Autor: Roel Hemkes
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na typ podróży, każdy podróżujący jest zmuszony przejść takie same kroki procedury. Odprawa celna to najistotniejszy krok przygotowań do rejsu. Tylko w samym porcie lotniczym imienia Fryderyka Chopina w Warszawie znajduje się ponad sto miejsc do odprawy. Na terenie portu lotniczego zamontowane są tablice informacyjne. Podróżni mogą przeczytać na nich informację, do jakich punktów powinni się kierować klienci poszczególnych firm lub [fosforanowanie stali cena] lotów. Wiadomości udzielą także infopunkty. Informacje telefoniczne działają 24 godziny na dobę – transport lotniczy.

Podczas odprawy celnej, kadra terminala sprawdza papiery pasażera – jego paszport i opcjonalnie wizę, jeżeli jest wymagana oraz bilet lub poświadczenie rezerwacji miejsca na pokładzie. Pasażer dostaje kartę pokładową oraz poświadczenie oddania torby. Karta pokładowa to najważniejszy dokument, który zagwarantuje wejście na pokład samolotu. Przed odlotem, podróżny może jeszcze skorzystać z kolejnej korzyści – kupić coś w strefie bez cła.

Transport lotniczy wyjątkowo energicznie rozrasta się w całej Europie. Również Polska ma się czym poszczycić. Powstają nowe połączenia i terminale, a rodzimy transport lotniczy co roku rośnie aż o piętnaście proc. Pierwszy rejs to bez wątpienia stresujące przeżycie, ale warto pamiętać, że odprawa celna przeprowadzana jest sprawnie, a obsługa portu chętnie odpowie na wszystkie pytania. Informacje wyświetlane są na tablicach, a w razie pytań śmiało można dzwonić pod numer infolinii. Szczegółowe dane można także przeczytać na stronie internetowej lotniska, z którego mamy zamiar skorzystać.