Menu

Zawód dla ludzi o mocnych nerwach, czyli kto i dlaczego może zostać komornikiem

5 grudnia, 2021 - Sprawdzone usługi dla firm
Zawód dla ludzi o mocnych nerwach, czyli kto i dlaczego może zostać komornikiem
Komornicy nie cieszą się sympatią społeczeństwa. Często są uważani za bezduszne osoby, które żerują na nieszczęściu innych. Komornik to zawód jak każdy. Z tą małą różnicą, że trzeba być nieskazitelnym. Jakie cechy powinien posiadać odpowiedni kandydat na posadę komornika? Zobaczmy z bliska…

Komornik Sądowy Wrocław - dr Agaty Krasiczyńskiej- Knuter

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
Komornik to funkcjonariusz publiczny, który blisko pracuje z sądem. Jego głównym zadaniem jest egzekwowanie długów. Ale nie tylko to wchodzi w zakres jego obowiązków. Komornikiem sądowym w Polsce może być tylko i włącznie osoba, posiadająca polskie obywatelstwo. Ponadto musi mieć pełną zdolność do czynności prawnych. Ważnym elementem jest cieszenie się nieposzlakowaną opinią. Oznacza to, że kandydat na komornika nie był nigdy karany za jakieś przestępstwo oraz przestępstwo skarbowe. Mało tego – osoba ta nie może być podejrzany o popełnienie przestępstwa, w tym przestępstwa skarbowego.

Poza tym powinien być absolwentem wyższych uczelni o kierunku prawniczym na terenie Polski. Ewentualnie, ukończyć studia krajem, ale na uczelni, jaka jest uznawana na terenie Polski. Bez zastrzeżeń powinien być również stan zdrowia osoby, która chce być komornikiem. Konieczne jest odbycie aplikacji komorniczej i zdanie stosownego egzaminu. Po dopełnieniu wszystkich wymaganych formalności należy odbyć dwuletni staż w charakterze asesora komorniczego. Poza tym kandydat na stanowisko komornika sądowego musi mieć ukończone dwadzieścia sześć lat. Nie zapominajmy także o tzw. umiejętnościach miękkich. Komornik (komornikolesno.pl) powinien być rzetelny, skrupulatny, uczciwy. Powinien być również zdystansowany i posiadać umiejętność zostawiania spraw zawodowych w… pracy.

Komornik z Wrocławia, Opola, Białegostoku, Kalisza lub innych miejscowości musi mieć się na baczności. Łatwo bowiem może być odwołany. Lista wykroczeń jest bardzo długa. Przede wszystkim komornik nie może naruszać przepisów prawa. Czasami słyszy się o tym w radiu oraz w telewizji. Nim wybierzemy karierę komornika, sprawdźmy porządnie rynek.

Zobacz naszą następną podstronę. Tam zamieściliśmy interesujące wiadomości. Prosimy – doczytaj szczegóły (https://gravit-renowacja.com/uslugi/). Będzie nam niezwykle miło, jeśli wątki się spodobają.

Żeby mieć prawdziwy ogląd sytuacji, poszukajmy potrzebne informacje w internecie. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę hasło „komornik z Wrocławia”.

komornik

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
Od razu będziemy mogli przejrzeć rynek. Zapoznamy się również z niezbędnymi informacjami. Poznamy strony www obecnie pracujących komorników. Przeczytamy, czym tak naprawdę się zajmują i jaki jest zakres ich obowiązków. Możemy też poczytać interesujące artykuły na temat komorników, specyfiki ich pracy i kruczków prawnych, które powinniśmy znać. To ważne zanim wybierzemy drogę życiową. Wybór zawodu, szczególnie tak trudnego to nie jest prosta sprawa. Nie podejmujmy pochopnie tak ważnych decyzji. W efekcie unikniemy ewentualnych rozczarowań i problemów. Profesja komornika to ciężki kawałek chleba.