Menu

Wynajmujesz biura dla spółki? Wypróbuj obecność mediów i dyskutuj z kontrahentem!

2 października, 2023 - Bez kategorii
Kiedy otwieramy jednostkę i jej siedziba ma się znajdować w wynajmowanym lokalu, winniśmy zadbać o szereg szczegółów. Ułatwi nam to pracę, a dodatkowo umożliwi uniknąć problemów.
W szczególności pamiętajmy, by zostać poinformowanym, jakie podmioty dostarczają w budynku media.

opinie
Każda firma w tym momencie wymaga do swojego funkcjonowania prądu, kanalizacji, internetu. O ile sprawę podłączenia do sieci możemy obejść przez podpisanie kontraktu na internet mobilny, o tyle pozostałe media to już trudniejszy przedmiot. Niekiedy da się skonstruować umowę wynajmu w ten sposób, by to najmujący gwarantował nam dostęp do mediów i je finansował. Istnieją jednak sytuacje, w których nie jest to możliwe czy też wynajmujący wyjątkowo naciska, by nasze przedsiębiorstwo rozliczała się z dostawcami na własną rękę – dostawca gazu ziemnego. Jeśli dodatkowo wymagamy podłączenia do instalacji gazowej, dobrze jest zorientować się, który dostawca internetu TVK – (internet światłowodowy wrocław) gazu ziemnego obsługuje daną nieruchomość. Może to mieć znaczenie również ze względów bezpieczeństwa.

Nie zapominajmy także, że często warunki współpracy z dostawcami mediów są różne dla ludzi prywatnych, a inne dla firm. Wiąże się to między innymi z odmiennymi stawkami czy też innym sposobem rozliczania płatności. Trzeba więc dogłębnie zweryfikować, na jakich warunkach odbywa się u danego dostawcy na przykład sprzedaż paliwa gazowego – sprzedaż paliwa gazowego. Ułatwi nam to wybrać najkorzystniejszą taryfę.

Poza tym dobrze będzie zrobić taki zwiad zanim podpiszemy umowy najmu biura – wtedy będziemy w stanie użyć tego argumentu w negocjowaniu kosztów najmu. Jednakowo rzecz będzie się miała z prądem albo wodą i ściekami.