Menu

Wybór drukarki 3D to poważna inwestycja oraz spory koszt. Przekonaj się jak mądrze wybierać sprzęt 3D.

18 czerwca, 2023 - Bez kategorii
Gdy zamierzasz kupić drukarkę 3D musisz odpowiedzieć sobie na trzy kluczowe pytania. Jaki jest koszt przedsięwzięcia, jak spore będą Twe prace oraz jaką ilość kolorów chcesz zastosować. Witamy w rzeczywistości 3D!

Profesjonalne drukarki 3D
Na wstępie ogłaszamy: dobra drukarka 3D powinna być kosztowna. Z jakiego powodu? Sprawa jest oczywista: tworzywa, z których jest wykonana powinny być wysokiej jakości. Aby drukarka pracowała dla nas przez lata i generowała dobry dochód sprawa jakości jest priorytetowa. Poza tym koszt profesjonalnej drukarki 3D zawiera serwis gwarancyjny a także wynagrodzenie dla producenta urządzeń (ile kosztują profesjonalne drukarki 3d). Musisz mieć świadomość, iż tylko najlepsi producenci przekażą Ci wytrzymałą drukarkę. Z jakiego względu? To bardzo oczywiste. (Zobacz: Wydruki 3d) Godziwy zarobek umożliwia im nieprzerwanie ulepszać swoje sprzęty. Następną sprawą jest rozmiar projektów. Tu ponownie powracamy do ceny zakupu. Pamiętaj, że niedroga drukarka 3D, to praca o małych gabarytach. Z kolei gdy zamierzasz drukować z ABS precyzyjne obiekty zdecyduj się profesjonalne urządzenie do druku – w wyższej wartości cenowej. Musisz pamiętać, iż dobra maszyna (trak poziomy) jest także w „dobrej” cenie. Ma to także swoje plusy. Na profesjonalną
maszynę za każdym razem możesz liczyć. Dodatkowo większy wydatek równa się większy zysk. Niedrogie drukarki niejednokrotnie generują spore problemy. Dlaczego? Ponieważ często ulegają uszkodzeniom.
Profesjonalne drukarki 3D i barwa
pejzaż - przemysł

Autor: Otwarte Klatki
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejny temat to kolor wydruku. Wiadomo, że chcemy, by kolory wszystkich wydruków były wyraziste. Tu znów powracamy do kosztów zakupu. Tylko technologia proszku gipsowego lub papieru jak również fotopolimerów utrwalanych wiązkami światła zapewnia nam wydruk doskonałej jakości. Ale dobre technologie są w cenie. Zapytasz się, czy opłaca się iść w

duże koszty? Oczywiście. Oszczędność w tym przypadku nie jest opłacalna. Profesjonalne drukarki 3D oparte ww. technologie kosztują dużo, bo ponad kilkadziesiąt tysięcy PLN. Jednakże niedrogi druk FDM zagwarantuje Ci wyłącznie dwa – trzy kolory (drukarki3d.pl/oferta/).