Menu

Wybieramy kierunek studiów: co teraz powinno się brać pod uwagę?

13 czerwca, 2023 - Bez kategorii
Aktualni maturzyści z całą pewnością już rozmyślają nad tym, jaki kierunek studiów będzie odpowiedni. Wśród opcji studiów, które ostatnio cieszą się największą popularnością jest mimo wszystko kosmetologia. Co to za studia?

Kierunek kosmetologia

zabiegi kosmetyczne

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

już od od dłuższego czasu jest dostępny w sporej liczbie dużych uczelni publicznych i tych które nie są publiczne. Kierunek kosmetologia możemy studiować między innymi na uczelniach medycznych – Wyższa Szkoła licea na Mokotowie Fizjoterapii. Na kierunku tym zainteresowani zdobywają wiedzę nie tylko z zakresu usług kosmetycznych, ale mimo wszystko z zakresu dermatologii i chemii kosmetycznej. Osoby kierunku takiego jak kosmetologi nie warto utożsamiać z kosmetyczką. () Wiedza, która uzyskują na studiach przyszli adepci kosmetologi jest tak naprawdę dużo szersza niż ta, którą może posiadać kosmetyczka nawet z wieloletnim doświadczeniem i stażem pracy. Uczelnie, które mają w ofercie

studia kosmetologii

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

studia z dziedziny kosmetologii nie prowadzą zajęć tylko czysto teoretycznych. Poza wiedzą teoretyczną absolwent tego kierunku powinien dysponować sporą wiedzą praktyczną, ponieważ studenci sporo godzin poświęcają także na ćwiczenia praktyczne.

Gdzie absolwenci kosmetologii powinni wyszukiwać pracy? Opcje wyszukiwania pracy przez kosmetologów są niezwykle spore.

Dość chętnie zatrudniają ich salony odnowy biologicznej, wspaniałe salony kosmetyczne, ale mimo wszystko kliniki medycyny estetycznej. Pośród przedmiotów, które można zaliczyć do programu nauczania należą jednak: fizjoterapia, chemia kosmetyczna, kosmetologia upiększająca i pielęgnacyjna, podstawy psychologii klinicznej. Różne uczelnie oferują osobom zafascynowanym studiami na kierunku kosmetologia naprawdę zróżnicowane specjalizacje. Mogą więc wybierać tak naprawdę pedologię, kosmetologię połączoną z odnową biologiczną, kosmetologię dermatologiczną bądź pielęgnacyjną. Często wybieraną specjalizacją jest również Spa&wellness. Studia prowadzone są na uczelniach publicznych oraz niepublicznych. Do wyboru maturzyści posiadają też studia w trybie stacjonarnym i przez Internet. Studia z zakresu kosmetologii mają charakter dwustopniowy. Można więc zdobyć również tytuł magistra kosmetologii.