Menu

TPM – poznaj najważniejsze informacje w jego temacie

17 czerwca, 2023 - Bez kategorii
Pragniesz wiedzieć, czym jest TPM? To Total Productive Maintenance, dokładniej mówiąc – Produktywne Utrzymanie Maszyn. Dzięki temu, że umożliwia zaoszczędzić gotówkę, jest coraz częściej oraz z większą chęcią stosowanym rozwiązaniem, a polega na zwiększaniu efektywności maszyn używanych w konkretnym procesie produkcji. Odbywa się to dzięki zastosowaniu sprawdzonych technik, umożliwiających zdobyć właśnie takie efekty.

Dzięki TPM przenieś się tu można utworzyć bardzo dobry system, a nawet można powiedzieć nową kulturę przedsiębiorstwa, która doskonale zapobiega stratom w konkretnej placówce.

maszyny

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczowym punktem wskazanego systemu, na którym wszystko bazuje, jest automatyczne utrzymanie ruchu – . Przez jego wprowadzenie zmienia się wydajność całego przedsiębiorstwa, ponieważ lepiej kieruje się posiadanym parkiem maszynowym, np. rozwija się działania prewencyjne. Jak wiadomo albowiem, jedynie regularnie serwisowane sprzęty mogą działać zupełnie sprawnie oraz być wykorzystywane w sposób, do którego są przeznaczone – . Oprócz tego regularne serwisowanie chroni przed pojawieniem się awarii, a naprawy są rzecz jasna dużo kosztowniejsze niźli konserwowanie, o czym powinniśmy pamiętać, jeśli nie mamy przekonania do niniejszych działań. Również pracownicy muszą angażować się w troskę o maszyny, np. zwracając uwagę na problemy, kiedy zaczynają się one pojawiać oraz zawiadamiając o nich.

przemysł

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze orientować się w takich kwestiach, szczególnie jeśli jesteśmy zatrudnieni w przemyśle. To naturalnie jedynie początek informacji, które należy wiedzieć na temat Produktywnego Utrzymania Maszyn. Więcej można dowiedzieć się między innymi na szkoleniach, które są przeznaczone przede wszystkim dla osób parających się utrzymaniem ruchu, a także procesami produkcji, a zatem np. do brygadzistów lub kierowników produkcji. W czasie wartościowych zajęć dowiedzą się w jaki sposób poradzić sobie z takimi kłopotami jak psujące się maszyny (poznaj nowe oferty na: relokacja maszyn) CNC lub niewielka odpowiedzialność pracowników za urządzenia, na jakich pracują. To tematy, jakie są kluczowe, dlatego takie szkolenie naprowadzi nas na najlepszą drogę, aby umieć im sprostać, co jest niezwykle ważne, jeśli zależy nam na dobrej pozycji na rynku.