Menu

Szkolenie z pierwszej pomocy – bez wątpienia dobrze byłoby wziąć w nim udział

12 czerwca, 2023 - Bez kategorii
W świetle obowiązujących przepisów każdy człowiek ma obowiązek udzielić pomocy ofierze wypadku, kiedy jej życiu bądź zdrowiu zagraża niebezpieczeństwo.

Niestety rzeczona „powinność” niejednokrotnie bywa lekceważona. Niezmiernie często ogranicza się bowiem jedynie do zatelefonowania po ambulans.
szpital

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem nie jest to działanie w pełni satysfakcjonujące. Kiedy mamy do czynienia z wypadkiem jedna sekunda może zadecydować o czyimś życiu. Dlatego tak istotna staje się szybka i właściwa reakcja. Rodzi się jednak pytanie: co kryje się pod pojęciem stosownej reakcji? Czy można się jej nauczyć? Jak najbardziej. Wystarczy wybrać się na szkolenie z pierwszej pomocy – Med Learn szkolenia z pierwszej pomocy. Dzięki niemu zdobędziemy wiedzę teoretyczną i podstawowe umiejętności, które pozwolą nam uratować czyjeś zdrowie, a nawet także życie. Dowiemy się w jaki sposób ocenić stan osoby poszkodowanej, wydostać ofiarę z rozbitego samochodu, rozpoznać złamania, opatrzeć rozliczne urazy i dokonać resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Czy zaintrygował Cię nasz artykuł? Jeśli odpowiesz twierdząco, to kliknij tutaj i przeczytaj tam nowe fascynujące posty. Nie czekaj!

Warto wspomnieć, że temat pierwszej pomocy regularnie gości w polskich środkach masowego przekazu jak również debacie prowadzonej na forum publicznym.

Organizuje sięróżne kamPanie społeczne jak również edukacyjne w przedszkolach. Aktualnie sporą popularnością może pochwalić się kurs pierwszej pomocy dla firm – kursy z pierwszej pomocy dla firm.