Menu

Rozliczenie PIT 2016 / 2017 – a więc, PIT trzydzieści sześć i PIT 37 robiony w sieci

10 czerwca, 2023 - Bez kategorii
Chcesz się rozliczyć za wcześniejszy (2016) rok, jednak zastanawiasz się, jaki PIT wypełnić? W naszym felietonie opowiemy Ci o deklaracji PIT o numerze 36 oraz 37 wypełnianymi onilne!

dokumenty podatkowe

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz nowiutki artykuł zaczniemy od wypełnienia deklaracji pit 37 online, która to zdaje się być najbardziej popularnym spośród PIT-ów – przejdź to artykułu. PIT o numerze 37 bywa odpowiedzialny za rozliczenie tych podatników, którzy to posiadają: świadczenia przedemerytalne oraz zasiłki wynikające z tej konkretnej racji, dochody ze stypendiów, dochody spośród racji praw autorskich a także innych praw majątkowych, dochody z umów akwizycyjnych i tak dalej. Warto zapamiętać, iż aby wypełnić ów PIT należy mieć formularz PIT-11, którego to najczęściej dostajemy od naszego szefa, lub szefów, kiedy mamy w posiadaniu więcej niż jedną robotę.

Jeśli chodzi zaś o rozliczenie pit 36 online, to jest on formularzem przeznaczony dla osób, którzy to maja w posiadaniu osobistą działalność gospodarczą. Uzupełniają go osoby, które otrzymują wynagrodzenie z racji: najmu, podnajmu, dzierżawy, albo poddzierżawy, ze źródeł dochodów z za granicy i tak dalej.

Muszą go wypełnić – pity 2016 / 2017 – również te osoby, które: użytkują z kredytu podatkowego oraz linia do produkcji pelletu ze słomy takie osoby, którzy to prowadzili działy specjalne produkcji rolnej, opodatkowane na ogólnikowych zasadach przy używaniu tak nazywanej „skali podatkowej”. Warto zapamiętać, że uzupełniając PIT-y onilne, nie musimy się martwić złymi wyliczeniami ponieważ programik zrobi to za nasze osoby! Wystarczy, iż w dobry sposób wprowadzisz informacje i program zrobi całą resztę za Ciebie bez problemu!