Menu

Przydatne porady i wskazówki dla osób którzy chcą samodzielnie pomalowanie swojego auta.

25 czerwca, 2023 - Bez kategorii
Wiele osób samodzielnie wykonuje wiele czynności serwisowych przy swoim samochodzie, lecz na prace malarskie porywa się raczej niewielu. W przypadku zarysowania albo stłuczki dla większości kierowców zdecydowanie wygodniejsze będzie oddanie auta do warsztatu lakierniczego i wykonanie tam prac, niż samodzielna próba pomalowania samochodu.

tutaj

Autor: Dhinakaran Gajavarathan
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczywiście, aby można było zacząć myśleć o takich pracach, to przede wszystkim trzeba mieć odpowiednie miejsce do tego, zakupić cały wymagany sprzęt, a także zdobyć choć trochę podstawowych wiadomości na ten temat. Z tym ostatnim nie powinno być problemu, porady lakierowanie samochodu są do znalezienia w niejednym serwisie internetowym, a w razie potrzeby można również zadać pytanie na jednym z wielu for tematycznych. Pozyskanie odpowiedniej wiedzy ma duże znaczenie, bo lakierowanie samochodu to proces składających się z paru kolejnych etapów, i jakiekolwiek zaniedbanie na którymś z nich może spowodować niepowodzenie wszystkich prac.

Na sam początek trzeba zacząć od zgromadzenia wszystkich potrzebnych sprzętów. Konieczne są więc materiały do ścierania, potrzebne do dobrego przygotowania nadwozia, pistolet lakierniczy z kompresorem, a oprócz tego odpowiednie rozpuszczalniki i lakiery.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę u źródła (mastereducator.pl/kielce/) odnoszące się do zbioru pokrewnych artykułów. Są one umieszczone na innym tego rodzaju portalu – zobacz je!

Jeśli wszystkie niezbędne materiały i urządzenia już będą skompletowane, to należy przystąpić do prac przy samochodzie. Części, które nie mają być lakierowane trzeba dokładnie okleić, a całą resztę bardzo dokładnie wyszpachlować i wyczyścić papierem ściernym.

Samochód BMW

Autor: ralev_com
Źródło: http://www.sxc.hu
Po uzyskaniu odpowiedniej powierzchni trzeba ją dokładnie przeczyścić za pomocą benzyny, i po zakończeniu tych prac można przystąpić do prac malarskich. Malowanie wykonuje się przy pomocy pistoletu podłączonego do kompresora, pokrywając karoserię równomierną warstwą farby z odległości kilkudziesięciu centymetrów.

Najczęściej do uzyskania odpowiedniej barwy konieczne będzie natryśnięcie kilku warstw, po uzyskaniu właściwej barwy można jeszcze całość pokryć twardym, zabezpieczającym bezbarwnym lakierem.