Menu

Przeprowadzka – przeczytaj przewodnik

20 sierpnia, 2023 - Sprawdzone usługi dla firm, Wszystko dla domu lub ogrodu
Przeprowadzka wiąże Ci się ze napięciem, zmęczeniem i bałaganem? Niepotrzebnie. Przeprowadzka nie musi wcale być stresująca o ile weźmiemy się do niej z głową. Poniżej nieco rad jak zorganizować przeprowadzkę w sposób możliwe najmniej uciążliwy. Przeprowadzkę możemy urządzić na własną rękę czy za pomocą firmy przeprowadzkowej.

Od czego zacząć? Musimy ocenić, ile rzeczy mamy do zabrania z sobą. Ile oraz jakie są to meble, jak dużo albumów bądź książek (w przeliczeniu na pudła). Dane te będą istotne nie wyłącznie przy ładowaniu, ale także przy wycenie przenosin. Przy okazji dobrze jest zrobić porządki ze swoimi przedmiotami jak też podjąć decyzję, które z nich należałoby wyrzucić, a jakie zabrać.

firma przeprowadzkowa

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy korzystamy z jednostki przeprowadzkowej wszystkie te informacje będą ważne po to, by móc dobrać właściwy samochód i ilość osób do pomocy. Może się zdarzyć, iż pobieżnie podany lub zmieniany w ostatniej chwili spis rzeczy sprawi ogromne nieprzyjemności, dodatkowe koszta, a przede wszystkim zbędny stres – bo samochód okaże się za mały, bo przyjedzie zbyt mało osób do pomocy przy noszeniu ciężkich mebli, itp.

Skompletuj komplet pudełek i foliowych worków czy skorzystaj z tych doniesionych przez jednostkę przeprowadzkową. Obecnie sporo przedsiębiorstw ma to w swojej ofercie. Wszystko co się da, warto zapakować w pudła, dlatego że znacznie ułatwia to nie jedynie uporządkowanie rzeczy, ale również sam transport. Książki jak też płyty należy pakować z umiarem. Nadmiernie ciężki karton palety kartonowe może się rozerwać. Sprzęt elektroniczny jak też szkło, np. naczynia musimy na dodatek zabezpieczyć folią bąbelkową. Pudło z takimi rzeczami należy też dodatkowo oznakować, dla przykładu „Uwaga szkło!” albo „Delikatne!”. Osobno zapakuj szkło, porcelanę itp.

Najodpowiedniej owinąć owe przedmioty folią bąbelkową lub papierem pakowym. Sprzęt AGD np. schładzarka czy zamrażarka musi być rozmrożony. Ze wszelkich urządzeń tego rodzaju koniecznie należy wyjąć części ruchome: kratki, przegródki. Ekwipunek można na dodatek zabezpieczyć folią. Roślinki najpoprawniej przewozić w specjalnie znakowanych kartonach z dziurami tak, żeby kwiatki mogły oddychać. Dzięki oznakowaniu firma od przeprowadzek zachowa dodatkowe środki ostrożności. Jeżeli idzie o przeprowadzki we Wrocławiu ich ceny kształtuje się stawką godzinową, na przykład ok. 80 zł/h. Przy stawce kilometrowej na ogół jest to ok. 1,5 zł/km.