Menu

Poszukujesz zawodu z przyszłością? Naucz się kosmetologii!

28 czerwca, 2023 - Bez kategorii
Koniec szkoły średniej to dla większości młodych ludzi bardzo wielki stres. Nie tylko musimy przygotować się do matury ale również postanowić, jaką drogą ma teraz wieść nasza edukacja. Z jednej strony możemy z niej zrezygnować – widmo wojska minęło, można zająć się pracą zarobkową. Lecz sporo ludzi mimo wszystko cieszy się na kontynuację edukacji – jednak który kierunek wybrać? Fakultety politechniczne są bardzo ciekawym pomysłem, lecz nie każdego ciekawi konstruowanie maszyn. A może studia kosmetologiczne?

studia kosmetologii

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to całkiem nowy fakultet, na państwowych uczelniach pojawił się dopiero kilkanaście lat temu. Co niektóre persony, nie mające pojęcia o jego zakresie, czasami podśmiewają się z niego, twierdząc, że studenci uczą się na nim jak robić makijaż. Nic mocniej mylnego. (Baza dydaktyczna) Uczęszczając na studia kosmetologiczne otrzymujemy bardzo zaawansowaną wiedzę. Poznajemy ogromne spektrum medykamentów i maści dermatologicznych, uczymy się przeprowadzać trudne. Mało tego, po zakończeniu kierunku, naszą znajomością w dziedzinie anatomii twarzy nie pogardziłby żaden medyk. W czasie studiów, w zależności od uczelni, posiadamy możliwość chodzenia na różnego rodzaju kursy, które umożliwią nam w przyszłości znaleźć ciekawy zawód. A z tym nie powinno być trudno, bowiem otwieranych jest coraz więcej salonów kosmetycznych, które zawsze poszukują pracowników.

Lecz studia kosmetologiczne mają także swoje minusy, a raczej jeden. Otóż częstokroć wybierają się na ten fakultet osoby zaciekawione tematyką wyglądu i jego poprawiania, jednak nie będące większymi zwolennikami nauki – jakie perspektywy dają studia kosmetologiczne?. A tutaj niestety już od początku roku należy ostro przysiąść, żeby później poradzić sobie na testach. Bowiem nauki jest co niemiara. Budowa (kompozyty) twarzy, wiedza farmakologiczna, znajomość kosmetyków. Do tego dochodzą jeszcze częste praktyki, na których dowiadujemy się jak przeprowadzać zabiegi. Poza tym, na publiczne uczelnie niezwykle ciężko się dostać, dlatego niekiedy trzeba liczyć się z opłatami za czesne w prywatnych placówkach. To wszystko może niestety zniechęcać niektórych studentów, jednak warto zakasać rękawy i wytrwać, bowiem dzięki temu zyskamy bardzo dobry, przyszłościowy zawód.

studenci

Autor: Julie Lindsay
Źródło: http://www.flickr.com
Studia kosmetologiczne to niezwykle dobre rozwiązanie dla wszystkich zaciekawionych ludzką fizjonomią i możliwościami jej upiększania. Dodatkowo, konieczną cechą na tym fakultecie jest pilność i systematyczność, bowiem nauki jest niezwykle sporo.