Menu

Pomysł na działalność – uruchamiamy firmę transportową

10 czerwca, 2023 - Bez kategorii
Chociaż na rynku nie brakuje firm oferujących usługi transportowe, w tej branży ciągle możemy wiele zarobić. Najistotniejsze to wstrzelić się w niszę i wyrobić kontakty. Jeżeli to uczynisz, bez trudu zarobisz co miesiąc 5 tys.

zł.

To znakomity projekt na prywatny biznes przede wszystkim dla osób, które mają już doświadczenie w branży transportowej. Choć nie jest ono konieczne, na pewno ułatwi ci start. Na początku firmę możesz poprowadzić osobiście. Przygotuj się jednakże na to, że czeka cię organizowanie wielu formalności. Musisz też dysponować większą kwotą gotówki, która będzie ci niezbędna na adekwatne zabezpieczenia jak też opłaty. Mimo że firm transportowych jest na rynku stosunkowo wiele, usługi transportowe to ciągle opłacalny biznes, w tej branży wciąż możemy sporo uczynić. Najważniejsze to wstrzelić się w niszę jak też wypracować kontakty. Mając grupę stałych nabywców, możesz zarobić nawet pięć tys. zł co miesiąc. Duży wpływ na koszta prowadzenia firmy transportowej mają ceny paliw. Ostatnio są one dosyć wysokie a nie zapowiada się na to, aby miały spadać. Dobrze jest o tym pamiętać, opracowując biznesplan.
firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w firmie będziesz posiadać jedynie samochody o masie nie przekraczającej 3,5 tony, to wystarczy prawo jazdy kategorii B jak też rejestracja działalności. Jednak większa część firm transportowych wykorzystuje cięższe wozy, ponad 3,5 tony. W podobnym wypadku każdy kierowca musi posiadać prawo jazdy szkoła jazdy sigma kategorii C czy C+E, ewentualnie D na autobusy. Dodatkowo czeka cię mozolne pozyskanie stosownych zezwoleń oraz uprawnień. Po zarejestrowaniu firmy musisz dostarczyć podanie o licencję na praktykowanie krajowego przewozu drogowego ludzi czy rzeczy jeśli będzie to transport mebli. Uczynisz to w wojewódzkim ITD. Do podania musimy dołączyć poświadczenie o niekaralności a także certyfikat kompetencji zawodowych w przewozie rzeczy lub osób, krajowy lub międzynarodowy.

Obowiązek certyfikacji dotyczy nie tylko kierowców, ale i przewoźników, a więc dyrekcji firmy. Co najmniej jedna z osób zarządzających przedsiębiorstwem transportowym musi posiadać taki dokument. Jeśli chodzi o transport przeprowadzki, obowiązują tutaj podobne wytyczne.