Menu

Polecane detale architektoniczne zbudowane z klinkieru

22 czerwca, 2023 - Bez kategorii
Cegła klinkierowa jest w stu procentach naturalnym produktem. Są tworzone z niej budynki, fragmenty architektoniczne, kominki i dużo innych detali. Dzięki elementom, z jakich jest wytwarzany klinkier, oraz przebiegowi obróbki, klinkier ma ogromnie pozytywne cechy. Jest niezwykle trwała, mocna, odporna na działanie czynników pogodowych. Rewelacyjnie łączy się z innymi materiałami budowlanymi. Cegła klinkierowa, to arsenał barw, rozmiarów i kształtów, istotne są też atuty estetyczne.

ściana z cegły klinkerowej

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com

Mury z klinkieru są trwałe i zdrowe. Dom z klinkieru ręczy wytrzymałość, a jego wizerunek jest nadzwyczaj atrakcyjny. Cegła klinkierowa występuje w wielu odmianach kolorystycznych, ma rozmaitą wielkość i ukształtowanie. Klinkier ma także rozmaitą nawierzchnię. Klinkier to współcześnie jeden z najpopularniejszych materiałów, z którego powstają ładne elewacje budowli rozmaitych instytucji, obiektów sakralnych, firm, a także coraz to częściej, domów (krakowskie firmy budowlane) z klinkieru własnych (przeczytaj Syska). Szeroka różnorodność cegły, pozwala na odszukanie czegoś właściwego dla każdego klienta.

Z klinkieru powstają również cokoły domów, płoty, kominy i kominki, schody i parapety okienne, a także posadzka na tarasach i balkonach. Klinkierem wykłada się także podjazdy i chodniki ogrodowe. Wytrzymałość i atuty estetyczne czynią, że klinkier stanowi kluczowy materiał budowlany, z którego wykonuje się płoty (informacje o firmie). W zestawieniu z innymi materiałami stanowią prawdziwe dzieła sztuki. Ponieważ do wyrobu cegły używa się glinę z różnych miejsc i pokładów, kolorystyka osobnych serii może się różnić.

Z tego powodu najlepiej kupić od razu dobraną liczbę cegieł, ażeby dom z klinkieru nie miał różnych tonów. Klinkier jest dosyć drogi w porównaniu z innymi surowcami budowlanymi, jednakże dzięki temu, że klinkier nie nastręcza remontów, wartości są porównywalne. Obok niewątpliwych zalet estetycznych, nie wolno zapominać o walorach wygodnych elewacji klinkierowej. Biorąc pod uwagę fakt, że cegła klinkierowa jest wytwarzana z naturalnych komponentów, mieszkanie w domu z klinkieru jest ogromnie zdrowe.