Menu

Parę porad dla tych tatusiów, którzy mają zamiar podarować córeczce mruczącego przyjaciela

23 czerwca, 2023 - Bez kategorii
Marzeniem właściwe każdego dziecka jest posiadanie jakiegokolwiek zwierzątka. A rodzice dla swojego potomka zazwyczaj wybierają tych reprezentantów świata fauny, którzy są w stanie pochwalić się posiadaniem mniej lub bardziej włochatej sierści. Z tego powodu sporym powodzeniem cieszą myszki i chomiki, a również pozostałe gryzonie. Pewnym odstępstwem od reguły bywają rybki hodowane w domowych akwariach ale to wcale nie zmienia faktu, że zwierzęta futerkowe są najbardziej pożądane. Weźmy pod uwagę chociażby szarego mruczka, który z upływem miesięcy jest w stanie stać się maskotką całej familii.

Kaloryfer

Autor: Fraser Reid
Źródło: http://www.flickr.com

Kot w małym mieszkaniu w mieście może w ogóle nie czuć się jak ryba w wodzie. W końcu w usposobieniu tego zwierzęcia leży włóczenie się własnymi dróżkami, a tych za dużo w mieście nie zobaczymy. Z psem zawsze możemy udać się na przechadzkę po parku, ale z kotem to byłaby już lekka przesada, gotowa zapoczątkować protesty ze strony strażników zwierząt. W takim przypadku warto zatroszczyć się o to, żeby nasz pomrukujący przyjaciel miał zagwarantowane jak najlepsze warunki do mieszkania. Z pewnością przydadzą mu się specjalne zabawki i niewymienione wcześniej akcesoria, od których aż uginają się sklepowe regały. Nie mniej istotna bywa czystość, dlatego kuweta i żwirek silikonowy dla kota stanowią obligatoryjny punkt na zakupowej liście. Zobacz pełną ofertę: sprawdź ceny online.

Przysiółek jest o wiele lepszym miejscem pobytu dla futrzanego pupila. W takich zakątkach może on oddawać się swojemu ulubionemu zajęciu, czyli chwytaniu myszy i innych szkodników. Ta o wiele większa wolność ma jednakże w miarę wygórowaną cenę.

Jeżeli ten materiał okazał się dla Ciebie wartościowy, nie czekaj i zobacz szczegóły tutaj rozwody bydgoszcz – przeczytasz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

Spanie gdzie popadnie i włóczenie się po okolicznych łąkach powoduje, że futerko naszego ulubieńca zasiedlają niemile widziani mieszkańcy, czyli wszelkiej maści pasożyty. Z tego powodu każdy posiadacz tego czworonoga winien już wcześniej zaopatrzyć się w preparaty na pchły dla kota. Przeczytaj więcej: zobacz na www.

cat

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Razem z pojawieniem się w domu nowego lokatora, trzeba nauczyć nasze dziecko odpowiedniego postępowania ze zwierzęciem. Córka może w drodze z podstawówki kupić w sklepie zoologicznym żwirek silikonowy dla kota, karmę lub witaminy. Dodatkowo trzeba uświadomić dziecku, że zwierzę to nie rzecz i nie wolno go traktować jako kolejną zabawkę. A sami opiekunowie prawni muszą zatroszczyć się o to, by w mieszkaniu panował porządek i obowiązywały wszystkie zasady higieny, czyli np. aby żwirek silikonowy był systematycznie wymieniany, a preparaty na pchły dla kota zawsze stały na regale.