Menu

Ochrona drewna jest niesłychanie trudna, ponieważ zagraża mu wiele niełatwych do usunięcia owadów.

27 maja, 2023 - Wszystko dla domu lub ogrodu
Ochrona drewna jest niesłychanie trudna, ponieważ zagraża mu wiele niełatwych do usunięcia owadów.
Drewno jest niesłychanie powszechnym surowcem, jednakże zagrażają mu owady, które mają szansę je zdewastować. Takie stworzenia najczęściej drążą w drewnie korytarze, co sprawia, iż jest ono mniej wytrzymałe oraz po prostu brzydkie. Doskonałym wyjściem w tym wypadku jest zastosowanie specjalnych preparatów.

szkodniki jak np. spuszczela

Autor: Ratmar
Źródło: http://ratmar.com/
Powszechnymi owadami, które rujnują deski są np.: miazgowiec parkietowiec oraz stukacz świerkowiec.

Bardzo Ci się spodobał przedstawiony tekst? Jeżeli tak, to zobacz również praktyczne informacje (https://scootive.pl/hulajnoga-czesci/145-inne), które zawierają pokrewne informacje na publikowany tutaj temat – jeśli chcesz, to sprawdzić kliknij tu!

Robią one korytarze w deskach i wyrządzają niesłychanie duże szkody, np. w obiektach zabytkowych. Dlatego trzeba je szybko likwidować. Jeżeli idzie o zwalczanie spuszczela to jest to niesłychanie problematyczne zadanie. Robak ten potrafi doprowadzić do dewastacji budynku. Jeżeli drzewo znajduje się jeszcze w tartaku, to da się usunąć go mechanicznie, jednakże w gotowym domu nie da się tego uczynić. Trzeba więc odpowiednio zaimpregnować drewno, zanim się je użyje. Na pewno pozwoli to uniknąć wielu problemów.

Jeśli jednakże pozwolimy na to, by owady zrobiły kanały w drewnie, to powinniśmy jak najszybciej je uszczelnić, wlewając w nie odpowiednie preparaty. Niesłychanie istotne jest także to, żeby nie dopuścić do zalęgnięcia się larw w drewnie. W innym wypadku szybko może dojść do zniszczenia. To wszystko powoduje, iż zwalczanie spuszczela oraz innych owadów jest niesłychanie trudne. Bezwzględnie idealnym rozwiązaniem jest właściwa konserwacja desek przed użyciem – sprawi to, że być może owady w ogóle się nie pojawią – przeskocz do
Należy też pamiętać, aby odpowiednio uszczelnić deski oraz rokrocznie sprawdzać, czy nie pojawiają się nowe kanaliki –