Menu

Najnowsze sposoby uszczelniania i ocieplania. Co możemy pokryć pianką poliuretanową?

21 czerwca, 2023 - Sprawdzone usługi dla firm, Wszystko dla domu lub ogrodu
Najnowsze sposoby uszczelniania i ocieplania. Co możemy pokryć pianką poliuretanową?
Na wczesnym etapie budowania domu podejmuje się wiele decyzji dotyczących tworzyw budowlanych. Od fundamentów aż do poddasza, dom powinien być właściwie zabezpieczony, żeby nie pojawiła się wilgoć, a razem z nią pleśń i grzyb. Wśród ludzi z branży budowlanej przez wiele lat istniało przyzwyczajenie do klasycznych metod izolacji. Lecz – jak wynika z obserwacji – izolacje te tracą określone właściwości po zaledwie kilku sezonach.

Sporo firm, jakie przekonały się do nowych, efektywnych rozwiązań, zapewnia je także swoim klientom i rekomenduje wcześniejsze obejrzenie gotowych prac, żeby utwierdzić się w przekonaniu, iż będzie to dobry wybór.

izolacja

Źródło: pixabay.com

W trakcie budowania domu zwykle myślimy o nim jak o inwestycji na lata i ponosimy w związku z tym spore koszty, dlatego też każdy ruch jest dobrze przemyślany. Izolacja pianką wydaje się być całkiem dobrym wyborem – nie tylko kosztowo, lecz także wytrzymałościowo. Zobacz: kliknij i wybierz . W decyzji mogą pomóc dokładne obliczenia. Poza zwykłym obliczeniem cen przez architekta, dochodzą wymierne argumenty np. spokój na długie lata lub niższe opłaty za rachunki. () Udowodniono w wielu badaniach, że różnica w kosztach między pianą a starymi formami izolowania zwraca się w niższych kosztach ogrzewania po pierwszym roku. Kiedy jesteśmy zdecydowani na izolację pianką, zorientujmy się w firmach ją nakładających, czy mierzą efekty swojej pracy kamerą termowizyjną

ocieplanie

.

To najszybszy i natychmiastowy sposób mierzący jakość tej technologii. materiały ogniotrwałe pianką sprawdzi się na poddaszu, ale również przy fundamentach. Ponieważ straty ciepła przez dach mogą sięgać nawet 35 procent, dlatego ocieplenie poddasza jest szalenie istotne, kiedy zależy nam na zminimalizowaniu strat energii. Natomiast izolacja pianką przy fundamentach na pewno zapewni suchy i zagrzany dom. Pianka rozszczelnia się i dociera do trudno dostępnych miejsc, co jest jej sporym atutem. Mijający czas nie ma na nią niekorzystnego wpływu, zatrzymuje ciepło w budynku, tym samym pozwalając na jego oddychanie – czyli nie pojawia się ryzyko, że będzie zbierać się woda. Ponadto, doskonale przylega do różnych powierzchni: tynków, betonu, styropianu czy szkła.