Menu

Na czym najczęściej polega obsługa prawna firmy?

Wrzesień 17, 2018 - Sprawdzone usługi dla firm
Na czym najczęściej polega obsługa prawna firmy?
Prowadzenie firmy nie jest łatwe, szczególnie w kontekście formalności prawnych. Dlatego jeśli chcemy założyć i prowadzić swój biznes zgodnie z przepisami, jak również stawiać właściwe kroki w jej rozwoju, warto wesprzeć się usługami kancelarii, które nierzadko wykraczają poza tradycyjne usługi prawnicze, zapewniając obsługę księgową, doradztwo podatkowe, a ponadto doradztwo strategiczne i szereg innych.

obsługa prawno, prawnik
Autor: mikytex
Źródło: http://www.flickr.com
Obsługa prawna – poprzednia strona – firm może obejmować bieżącą obsługę prawną spółek, innych jednostek organizacyjnych, takich jak na przykład fundacje, oraz osób prowadzących działalność gospodarczą. Zakres usług świadczonych przez kancelarie to w głównej mierze: pomoc w wyborze odpowiedniej formy prawnej prowadzenia firmy, tworzenie bądź przekształcanie podmiotów wymagających rejestracji w KRS oraz innych koniecznych rejestrach, prowadzenie ewidencji, przygotowywanie regulaminów i umów dla firmy, monitoring wszelkich zmian w przepisach prawa obejmujących klienta. Co więcej, w ramach przedstawianego obszaru można korzystać z usług dodatkowych, jak np.: windykacje należności, pomoc prawną w uzyskaniu licencji na prowadzenie danej działalności, reprezentowanie przedsiębiorców przez organami sądowniczymi. Ważną gałęzią tego rodzaju obsługi jest także wsparcie w rozwoju firmy, polegające chociażby na negocjacjach z partnerami handlowymi, a przede wszystkim wydawanie opinii prawnych o planowanych krokach biznesowych, które zwiększają bezpieczeństwo klienta w przeprowadzanych transakcjach. Poza stałymi konsultacjami i poradami prawnymi, prawnicy oferują nierzadko szkolenia dla firm z wybranych dziedzin prawa.

prawo, przepisy
Obsługa prawna firm świadczona jest przez wyspecjalizowane w takiej dziedzinie kancelarie- takie jak ta: , na podstawie umów, które mogą zostać zawarte na czas określony lub nieokreślony, ale obsługa ta może mieć też charakter doraźny. W ramach współpracy, oferowany jest osobisty kontakt (www.ehsbiznespartner.pl/kontakt/) z prawnikiem, jak również kontakt e-mailowy i telefoniczny. Przedsiębiorcy w zależności od swoich potrzeb, otrzymują raport dotyczących wszystkich powierzonych kancelarii postępowań.