Menu

Na co zwracać uwagę kupując auto z drugiej ręki

3 września, 2021 - Sprawdzone usługi dla firm
Na co zwracać uwagę kupując auto z drugiej ręki
Kiedy decydujemy się na zakup samochodu częstokroć pojawia się wiele dylematów. Jeżeli kupujemy auto bezpośrednio z salonu, zazwyczaj kluczowy jest wybór marki i konkretnego modelu. To, co zwraca naszą uwagę to wielkość, jakość wykończenia, kształt bryły czy kolor pojazdu. Istotną kwestią są także różnego rodzaju gadżety i ogólne wyposażenie. Jeżeli natomiast postanawiamy nabyć auto używane, do wymienionych powyżej spraw dochodzi jeszcze bardzo ważny aspekt, jakim jest ocena stanu technicznego.

spotkanie inżynierów

Autor: Office of Naval Research
Źródło: http://www.flickr.com
Należy mieć na uwadze fakt, że kilku- czy kilkunastoletnie auto, które miało już swojego właściciela, lub nawet kilku, jest już w pewnym stopniu zużyte . W związku z tym, jeżeli zależy nam na nabyciu samochodu z drugiej ręki, musimy zwracać uwagę nie tylko na ogólne parametry wybranego przez nas modelu, ale co najważniejsze, na stan techniczny danego egzemplarza. To, co jest bardzo istotne, to przebieg silnika określający, jaki dystans auto (dodatkowe info) już pokonało. Dzięki tej informacji, biorąc pod uwagę średnią żywotność silnika, zależnie od tego czy jest to diesel czy też benzyna, możemy oszacować jak długo samochód jeszcze pojeździ.

W tym przypadku naturalnie warto się także przejechać i posłuchać pracy silnika, oceniając czy wszystko jest ok. Kolejną kwestią techniczną, którą musimy sprawdzić to stan zawieszenia oraz hamulców. Reperacja tych stref samochodu zwykle wiąże się z dużymi kosztami, które będziemy musieli ponieść jeśli np. nabędziemy samochód z wadliwym układem wydechowym. Warto dokładnie przyjrzeć się także karoserii, dzięki której można ocenić, czy auto było garażowane, przez co bardziej zadbane, czy też stało na zewnątrz i pozostawało narażone na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne – na przykład grad. Tym, co jest odrobine mniej istotne, jednakże warto to dobrze sprawdzić, to elektronika wewnątrz samochodu.

Prawda jest taka, że na przykład nieotwierająca się jedna szyba z tyłu auta nie będzie jakimś strasznym dramatem, ale niedziałająca klimatyzacja lub brak prawidłowego podświetlenia zegarów już tak. Należy niestety brać pod uwagę fakt, iż każda naprawa dotycząca elektroniki samochodu jest bardzo kosztowna, a im więcej funkcji auto posiada, tym więcej tego typu awarii może wystąpić. Ostatecznie, w momencie gdy sami nie jesteśmy pewni, czy wszystko dobrze przetestowaliśmy, zawsze istnieje coś takiego jak fachowa diagnostyka techniczna . W zakładzie oferującym tego rodzaju usługi specjalista dokładnie sprawdzi stan auta oraz oceni koszty ewentualnych napraw.

Prezentowany artykuł totalnie Cię pochłonął? Jeśli tak, to zafascynuje Cię też oryginalna wiadomość (https://www.olejnik.pl/regaly-jezdne/), która ma pokrewne informacje.

Warto skorzystać z takiej usługi, aby mieć pewność, że samochód który planujemy kupić jest w dobrym stanie i nie będziemy zmuszeni zbyt wiele inwestować w jego ewentualną renowację.