Menu

Można wymienić dostawcę gazu

2 października, 2023 - Wszystko dla domu lub ogrodu
Mamy szansę zmniejszyć rachunki za gaz ziemny. Jeszcze całkiem niedawno działo się tak, iż posiadając w mieszkaniu kuchenkę gazową okazywaliśmy się skazani na jednego dostawcę, a co się z tym łączy, okazaliśmy się uzależnieni od kwoty, jaką on nam narzucał. Na szczęście to się powoli zmienia, bo jest znacznie więcej dostawców gazu, przez co obecnie możemy wybierać, z kim chcemy zawrzeć umowę.

kuchenka gazowa

Autor: Goedeker’s
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli przychodzimy do zdania, iż wydajemy nazbyt dużo za gaz ziemny, to starczy, iż w sieci sprawdzimy, jaki zakład przesyła go jeszcze w nasze rejony, jaką kwotę proponuje, a następnie po prostu warto rozwiązać umowę z obecnym dostawcą i podpisać nową z tym nowym. Pewnie że to troszkę może potrwać, ale kiedy zabierzemy się do tego w odpowiedniej kolejności, to z pewnością nie będziemy musieli się bać najmniejszej przerwy w dostawie gazu, a co się z tym wiąże, praktycznie nie będzie się to dla nas wiązać z żadnymi trudami.

Możemy sprawdzić zdanie o nowym dostawcy
Czasami dzieje się tak, że ludzie boją się zmienić dostawcę, bo choć obecny jest droższy, to jednak rozumieją, że nie ma przerw w dostawie oraz że można się tutaj bez kłopotu skontaktować w razie usterki. Nie mniej należy wiedzieć, iż w internecie jest sporo zdań na temat wszystkich dostawców gazu i zanim dopełnimy zmiany mamy szansę te zdania przejrzeć. Wtenczas będziemy mieli pewność, że zdecydowaliśmy się na tego najlepszego oraz pomimo zmniejszenia kwoty jaką będziemy płacić teraz za dostawę gazu, nie będziemy musieli się zamartwiać żadnymi usterkami oraz przerwami, ponieważ nic takiego zwyczajnie nie będzie miało miejsca. Bez wątpienia należy o tym wszystkim wiedzieć, nim przejdziemy do końcowego podpisywania umowy (informacje na stronie www: G.EN).

Nie ma sensu przepłacać
Jeśli proponowana jest nam szansa płacenia mniej za tą samą usługę, to z pewnością musimy z niej skorzystać. Skoro monopol na dostawę gazu jest przełamany, to już nic nas nie trzyma przy danym dostawcy, zwłaszcza jeżeli dojdziemy do wniosku, iż kwota jaką on od nas żąda jest wysoka oraz dużo wyższa niż chcą pozostali dostawcy. Zamiana dostawcy (TVK – dostawcy internetu wrocław) naprawdę nie jest niczym trudnym, i jeżeli w końcu do niej doprowadzimy, to będziemy nieprawdopodobnie usatysfakcjonowanie ze swojej decyzji.