Menu

Metody na szybką regenerację

21 czerwca, 2023 - Bez kategorii
Gdy dowiadujemy się, że doszło do kontuzji zaczynamy się zastanawiać, co dalej. Jasne jest, że chciałoby się jak najszybciej powrócić do pełnej sprawności, ale nie zawsze będzie to możliwe. Tak, więc dobrze parę razy się zastanowić nim sięgnie się po jakieś nie do końca legalne czy też właściwe środki, bo to da prowizoryczne lepsze samopoczucie, ale z czasem może wywołać o wiele więcej niekorzystnych rezultatów.

operacja

Autor: Lena
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego jeśli doszło do jakiejś kontuzji należy udać się do lekarza specjalisty, który będzie mógł np. stwierdzić, że najsensowniejsza będzie terapia czynnikami wzrostu (). Najczęściej kojarzy się ona z tym, że jeśli ktoś jest bardzo niski to w danym wieku poddaje się taką osobę właśnie tej terapii. Jednak terapia ta ma za zadanie też przyspieszenie regeneracji miejsc uszkodzonych. Czasem niezbędna jest operacja i rehabilitacja.

Są takie części naszego ciała, które jeżeli zostaną uszkodzone to niestety można nigdy nie wrócić do pełnej sprawności. Owszem, jeśli kontuzja nie okaże się zbyt mocna to można się po niej ogarnąć niemal w stu procentach, ale jeżeli doznaliśmy poważnego urazu, to część osób musi pożegnać się np. z byciem sportowcem lub muszą wziąć pod uwagę to, że wróci im sprawność w zakresie ruchu w niepełnym stopniu. Czasem konieczna jest operacja, np. operacja krzyżowego więzadła. Po takiej operacji

operacja

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

należy liczyć się z tym, że konieczna będzie rehabilitacja. Jednak nie możemy rozpocząć jej za szybko, by po operacji nic nie uszkodzić.

Na dodatek nie można też zbyt długo zwlekać z rehabilitacją, bo wtedy również może to doprowadzić do tego, że jakieś mięśnie zaczną zanikać. W takiej sytuacji rehabilitacja będzie trwała dłużej. Wiadomo, że wszystko jest zależne od indywidualnych cech pacjenta. Dobrze odnaleźć w swej miejscowości porządnego ortopedę. Jeśli na przykład mieszkamy w Krakowie to nie będzie to problem. Jasne jest, że ortopeda Kraków elektryk kraków to ogromne miasto gdzie prościej będzie odnaleźć ortopedę z prawdziwego zdarzenia (więcej tu sport-med.pl). Jednak musimy porządnie się rozejrzeć, by znaleźć dobrego ortopedę nawet w niedużych miastach. Ortopeda wyjaśni nam czy po pierwsze konieczna jest operacja a potem zajmie się wskazaniem nam odpowiedniej rehabilitacji. A najważniejsze to słuchać jego wskazówek, bo jeśli samodzielnie zrobimy coś wbrew jego poleceniom, to możemy być kaleką już na zawsze.