Menu

Kłopoty z dywanem? Nie jesteś pewien, czy usuniesz plamy? Nie stresuj się, istnieją odpowiednie metody, poznaj je

9 września, 2021 - Sprawdzone usługi dla firm, Wszystko dla domu lub ogrodu
Kłopoty z dywanem? Nie jesteś pewien, czy usuniesz plamy? Nie stresuj się, istnieją odpowiednie metody, poznaj je
Musisz wyprać dywan, myślisz, że to trudność? Wcale tak nie jest. Jeszcze nie wierzysz, kiedy patrzysz na zabrudzenie? No przecież należy dobrać odpowiedni sposób oraz sprzęt, a zadanie, a właściwie wynik będzie z pewnością zadowalający. Jakie są metody czyszczenia dywanów? Jest kilka metod, najbardziej znane i efektywne to metoda ekstrakcyjna, metoda czyszczenia poprzez zastosowanie „prespray” oraz metoda czyszczenia poprzez „szamponowanie”.

Metoda ekstrakcyjna jest to najbardziej powszechna domowa metoda. Jest wybierana przede wszystkim dlatego, że musimy wykorzystać tylko jeden typ urządzenia, odkurzacza piorącego, czyli ekstraktora. To bardzo skuteczna, szybka i niezbyt skomplikowana metoda. Dzięki niej jesteśmy w stanie szybko odświeżyć wykładzinę nawet w warunkach domowych. Pranie taką metodą polega na wstępnym usunięciu brudu, to oznacza, zanieczyszczeń nierozpuszczalnych, jak guma do żucia, piasek. Piasek najprościej usunąć za pomocą odkurzacza, zaś gumę do żucia korzystniej usunąć przy pomocy odplamiacza. Później przy pomocy ekstraktora niszczymy inne zanieczyszczenia.

Stosowanie „perspray” wymaga więcej czasu niż metoda ekstrakcyjna, jednocześnie jest bardziej dokładne, co oznacza, iż gwarantuje korzystniejsze wyniki. Musimy opryskać wykładzinę roztworem roboczym, jaki robimy ze środka „prespray”. „Oprysk” musimy wykonać przy pomocy opryskiwacza, a później wykładzinę trzeba wyszorować, przykładowo za pomocą maszyny wyposażonej w szczotki walcowe. Następnie „wypłukujemy” i odsysamy z wykładziny pozostałości przy pomocy urządzenia ekstrakcyjnego.

I ostatnia metoda poprzez „szamponowanie” różni się dość mocno od poprzednich sposobów – sprzętem, a także środkami chemicznymi.

Czy pewne komentarze na temat owego artykułu Cię zainteresowały? W takim razie będzie nam niebywale miło, jeżeli dopiszesz do nich także swoje zdanie.

To metoda nie za bardzo wygodna, ponieważ jesteśmy zmuszeni użyć maszyny szorującej jednotarczowej. Jest ciężka w prowadzeniu.

Chcesz zgłębić inny aspekt przedstawianej sprawy? Przejrzyj więcej porad tutaj – one niewątpliwie mogą rzucić nowe światło na analizowany temat.

Trzeba nią szorować wykładzinę za pomocą „jednotarczówki”, która posiada odpowiednią szczotkę do wykładzin dywanowych. Takie maszyny mają zbiornik na roztwór roboczy, do którego trzeba wlać roztwór sporządzony z odpowiedniego środka do szamponowania, kolejno rozprowadzamy go maszyną jednocześnie szorując. Co sądzisz o tego typu sposobach? Zdecydujesz się na jakiś z nich? A może lepiej zamówić profesjonalną firmę wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę w stylu profesjonalne pranie dywanów. W takiej sytuacji masz pewność, że firma,jaka się w tym specjalizuje wykona tę usługę najlepiej. Warto o tym pomyśleć, aby mieć najwyższy poziom jakości.