Menu

Kasy fiskalne w 2015 i 2016 – zwolnienia, zmiany w przepisach, nowości. Co musisz wiedzieć?

6 grudnia, 2021 - Sprawdzone usługi dla firm
Kasy fiskalne w 2015 i 2016 – zwolnienia, zmiany w przepisach, nowości. Co musisz wiedzieć?
Obowiązek użytkowania kas fiskalnych od 2015 r. obejmie jeszcze większą grupę biznesmenów – takie podejście zakłada nowe zarządzenie Ministra Finansów, jakie będzie obowiązywać w latach 2015-2016.
Od lipca 2014 roku znany był program nowego zarządzenia regulującego kwestię używania kas fiskalnych.

Dla wielu

kasa fiskalna

przedsiębiorców zaproponowane w programie zmiany regulacji były kwestią kontrowersyjną. Szczególnie parę grup usługodawców nie było usatysfakcjonowanych z utraty zwolnienia z kasy fiskalnej, z jakiego do tej pory mogli korzystać, ze względu na małe obroty.
Nie ma już wątpliwości, kto powinien posiadać kasę fiskalną w 2015 oraz 2016 r. Wiadomo szczegółowo, którzy podatnicy utracą prawo do dalszej sprzedaży produktów a także usług bez ewidencji na urządzeniu fiskalnym.
Nowy akt prawny ogranicza obszar używania zwolnień z kas. Ekstremalną zmianę wpisano w zakresie wiązania wyłączeń ze zwolnień. Kasy fiskalne w 2015 roku musiało wprowadzić kilka ogromnych grup usługodawców. Prócz tego nowe zarządzenie zawiera pewną ilość drobnych, jednak istotnych modyfikacji, jakie posiadają charakter doprecyzowujący.
Kto powinien mieć kasę fiskalną w 2015 oraz 2016 r.? To kluczowe pytanie wiąże się, z nadmienioną już wcześniej, kwestią zwolnień z obowiązku wykorzystywania kasy a także tzw. katalogiem czynności wykluczonych ze zwolnień.

Czy masz wątpliwości w odniesieniu do opisywanej kwestii? Jeżeli tak, to kliknij tu i poznaj informacje (http://zielonastrefa.net/) na przedstawiane zagadnienie – niewątpliwie będą one bardzo interesujące.

Generalnie każdy podatnik, który prowadzi sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej a także rolników ryczałtowych, musi ewidencjonować obrót i sumę podatku od tejże sprzedaży, za pomocą kasy bądź drukarki fiskalnej

rachunek

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

.

Jednak Minister Finansów ma prawo do wprowadzania okresowych zwolnień z owego obowiązku i jak dotąd, z roku na rok z tego prawa korzysta – choć stosuje je dla coraz to mniejszej grupy podatników. Nie inaczej będzie tym razem – a więc w roku 2015 oraz 2016. Nowe zarządzenie Ministra Finansów w dużym stopniu zawęża grupę podatników, którzy po 1 stycznia 2015 będą mogli wyprzedawać bez kasy fiskalnej. Poszerza natomiast katalog czynności wykluczonych ze zwolnień w 2015 oraz 2016 r.
Dla niektórych działań, zwolnień z kas fiskalnych nie stosuje się. Czynności te zamieszczone są w tzw. katalogu wyłączeń ze zwolnień. Każdy podatnik, który realizuje chociażby jedną czynność przytoczoną w katalogu wyłączeń, jest zobligowany do ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej pizzeria kraków najlepsza drukarki fiskalnej. Wykaz ów znajduje się w § 4 nowego rozporządzenia wiążącego w latach 2015-2016.
Jeżeli idzie o sprzedaż kas fiskalnych, Wrocław jest miejscowością w której kupimy ją bez kłopotu. Zobacz: Firma RAIDEN.