Menu

Jakie są najważniejsze rzeczy podczas szukania firmy do sprzątania lokalu firmowego lub biura.

24 października, 2021 - Sprawdzone usługi dla firm, Wszystko dla domu lub ogrodu
Jakie są najważniejsze rzeczy podczas szukania firmy do sprzątania lokalu firmowego lub biura.
Jedną z najbardziej istotnych spraw, o którą trzeba zadbać w czasie organizacji pracy firmy czy biura powinno być sprzątanie. Ze względu na to, że przeważnie odbywa się ono wieczorną porą, to przez dużą część pracowników nawet nie jest ono zauważane. Chociaż rzecz jasna wszyscy zauważają rezultaty pracy ludzi którzy się tym zajmują, to znaczy czyste biurka, umyte podłogi i odkurzone dywany.

Sprzątanie biur

Źródło: sprzataniefirm.pl
Do niedawna jeszcze większość firm wolała zatrudniać osoby, które miały utrzymywać w lokalu czystość, czy to na pełnym etacie czy na jakąś formę umowy. Lecz najczęściej wiązało się to z koniecznością księgowej i kadrowej obsługi, rozliczania chorobowego oraz urlopów, a także przetrzymywaniem przez lata dokumentacji.

Ciekawi Cię skąd bierzemy wiedzę na zawarty w tym artykule temat? Zachęcamy więc do nowej strony – tam mamy dla Ciebie istotne źródło (http://www.technicast.pl/).

Obecnie najchętniej wykorzystywaną formą współpracy stały się umowy pomiędzy firmą świadczącą usługi sprzątania a klientem. (Amlux) Będzie to dużo bardziej wygodne rozwiązanie, bo sprowadza się do zaksięgowania i opłacenia jednej faktury. Odpada również konieczność kupowania sprzętu oraz środków czystości, bo to przeważnie leży w gestii firmy świadczącej usługi.

Jak się jednak okazuje w praktyce, znalezienie porządnej firmy zajmującej się sprzątaniem nie należy do łatwych zadań. Niestety w dalszym ciągu duża część klientów szuka jedynie ze względu na cenę, i chętnie to wykorzystują nie zawsze uczciwi przedsiębiorcy. Cena rzecz jasna musi być istotnym, lecz nie jedynym kryterium wyboru, ponieważ najczęściej jest tak, że jeżeli będzie ona zbyt mała, to na podobnym poziomie będzie jakość realizowanych usług. Oszczędności będą szukane na środkach czystości, poziome wykonywanej pracy czy niekiedy i na załodze.

Zatrudnienie ludzi na czarno, bez żadnych umów i ubezpieczenia pozwala na danie niższej ceny, ale jakim kosztem się to odbywa. Firmy mające ugruntowaną pozycję na rynku, takie jak Amlux, trzymają odpowiedni poziom usług, dbają o to, aby wszystko robione było zgodnie z wytycznymi klienta, ale też za ich pracę trzeba zapłacić trochę więcej. Jednak ci, którzy sparzyli się już na tanich usługach zapewne następnym razem będą znacznie rozsądniej wybierać taką firmę

.