Menu

Jakie mamy rodzaje luster? Czym się kierować przy ich wyborze? Na co trzeba zwrócić uwagę?

16 listopada, 2023 - Wszystko dla domu lub ogrodu
Jakie mamy rodzaje luster? Czym się kierować przy ich wyborze? Na co trzeba zwrócić uwagę?
Bardzo trudno aktualnie nawet sobie wyobrazić dom bez lustra. Lustro powieszone w łazience, salonie czy sypialni jest najbardziej istotne, gdyż spełnia ważną rolę w życiu każdego z nas. Jest też ciekawym akcentem w różnorodnych aranżacjach wnętrz, ponieważ przy okazji świetnie powiększa i oświetla konkretne pomieszczenie.

lustro w salonie

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Zanim wybierzemy powinniśmy zobaczyć nie tylko rozmiar i cenę, lecz też grubość tafli.

Chcesz przejrzeć kilka kolejnych naszych wpisów? Fantastycznie! Spieszmy więc poinformować Cię, że jesteśmy w serwisie (https://wiazar-system.pl/) – odszukasz nas w podanym linku.

Spośród luster dekoracyjnych wyróżnimy tzw. lustra zwykłe i kryształowe. Jedne z nich są bardzo często tańsze, mogą pojawić się w trzech grubościach, czyli 3, 4 i 5 mm.. Niestety lustro o grubości 3 mm może się wyginać i zniekształcać obraz, tak więc pamiętajmy, żeby wybierać właściwie grube oraz wysokie lustra. Im więc twardość takiego lustra jest większa, tym jest lepsza, to istnieje bardziej małe ryzyko starcia i zarysowania powierzchni.

Zaś lustra kryształowe są szlifowane z tak zwaną fazą, czyli ściętymi po skosie brzegami. Ich tafla dość często ma około czterech i pięć mm.. Lustro faktycznie jest obowiązkowym elementem każdej łazienki, i to bez względu na jej wielkość oraz styl. Jest niezastąpione podczas wykonywania najważniejszych czynności, jakie wiążą się przykładowo z czesaniem, goleniem lub myciem zębów. Wybierając najbardziej właściwe lustro dla naszych wymagań, powinniśmy pomyśleć, czemu ono służy. Czy jest nam niezbędne w trakcie wykonywania elementarnych czynności, a może ma jeszcze inne zadanie, takiego typu jak optyczne zwiększenie przestrzeni? Bez względu na typ lustra (lustra na wymiar w Warszawie), należy uwzględniać wszystkie korzystające z tego miejsca osoby, to sprawi, że powiesimy lustro na optymalnej wysokości, dzięki czemu każdy będzie mógł bez problemu z niego korzystać.

okrągłe lustro w łazience, łazienka

Autor: 國豪 徐
Źródło: http://www.flickr.com
Spośród luster łazienkowych spotkać możemy lustra różnego typu, jak prostokątne czy owalne, lustra o różnorodnych wymiarach i z najbardziej rozmaitym typem oświetlenie. Dość często z powodów praktycznych takie lustra wiesza się tuż nad umywalką. Lustro łazienkowe lokować możemy również wzdłuż wanny na dużej części ściany. W dzisiejszych czasach na rynku odnajdziemy także propozycje szafek łazienkowych, które mają zamontowane jedno albo kilka luster. Dość ciekawe są też lustra zamawiane na wymiar, jednak gdzie takie nabyć? Wydaje się, iż jak lustra na wymiar w Warszawie jest najbardziej właściwym wyborem.