Menu

Jak wiele kosztuje wynajęcie fotografa weselnego?

20 czerwca, 2023 - Bez kategorii
Niezwykle dużo osób twierdzi, że usługi fotografów ślubnych są niewiarygodnie drogie. To w końcu jedno przyjęcie, kilka bądź kilkanaście godzin, a koszty sięgają czasami parę tysięcy złotych. Trzeba zatem dowiedzieć się, za jakie dokładnie usługi płacimy.

Nim rozpoczniemy szukać najlepszego fotografa, należy określić, jaki charakter zdjęć najbardziej nas interesuje.

fotografia ciążowa

Autor: DieselDemon
Źródło: http://www.flickr.com

Najwięcej pań wykonuje sesje zdjęciowe we własnym mieszkaniu. Tutaj wszystko jest znane i tylko w tych wnętrzach najłatwiej jest wytworzyć bliską, specyficzną atmosferę. To proste zdjęcia, jednakże w większości przypadków niewątpliwie wyjątkowe – dodatkowe wiadomości. Kobieta w ciąży wyjątkowo prezentować się będzie również na tle przyrody. Zdjęcia w lesie bądź na w rozkwitającym ogrodzie zawsze są niezwykle romantyczne, szczególnie jeżeli na zewnątrz jest piękna, słoneczna pogoda.

zdjęcie weselne

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com

Później rozpoczyna się niezwykle żmudny i angażujący etap ich obróbki. I to głównie na tym etapie zaczyna się bardzo trudna i najbardziej absorbująca praca fotografa.

Ciekawych danych zasięgniesz po przejściu na witrynę (https://www.sentiell.pl), która ma fascynujące dane na ten temat – będą one na pewno godne zainteresowania.

Fotografie, które później zostaną wywołane w specjalnej ciemni powinny być niezwykle szczegółowo dobrane w programie do obróbki graficznej. Czasami obróbka pojedynczego zdjęcia zajmuje nawet godzinę! Szybko zatem możemy oszacować, iż fotograf na wesele z Bydgoszczy musi poświęcić naprawdę sporo czasu na to, aby w końcu powierzyć w nasze ręce gotowe zdjęcia ślubne. Jego praca wiąże się więc nie tylko z pstrykaniem fotografii na imprezie, lecz także z selekcją, wyłanianiem z setek plików najwartościowszych fotografii, a następnie obróbką, która sprawia, że obrazy wyglądają naprawdę świetnie!

sesja ślubna

Autor: Dave Hayward
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już nastąpił czekany dzień zaślubin Pan fotografik towarzyszył młodym już w czasie przygotowań do uroczystości, z czego potem powstał godny podziwu fotoreportaż. Trzeba przyznać że w czasie samego ślubu rzeczony pan fotograf wykonywał zdjęcia ślubne niezmiernie dyskretnie, z dużym wyczuciem, używał specjalnych obiektywów do fotografowania z dużej odległości aby nie zakłócić obrzędu. Mimo dużej odległości fotografie okazały się być perfekcyjnej jakości. Również kapitalne okazały się fotografie z przyjęcia weselnego. Pan fotografik wykonał setki fotografii do wyboru, które świeżo upieczeni małżonkowie otrzymali w bardzo atrakcyjnej formie tak zwanej foto książki oraz bezsprzecznie w formie elektronicznej (sprawdź ten adres www). Niezmiernie byli młodzi małżonkowie usatysfakcjonowani z pracy fotografa z Bydgoszczy i ze zdjęć ślubnych, najbardziej z tych w plenerze. Oboje kochają góry, tak więc na sesję w plenerze zabrali swego fotografika w góry. Pięknie wyszli na tle górskich widoków a bydgoski pan fotograf dzielnie im towarzyszył.

W sesji zdjęciowej nie musi brać udziału wyłącznie kobieta w ciąży – bardzo często towarzyszy jej partner. Jeśli kobieta posiada już jakieś dzieci, dobrze jest zaproponować im również to przedsięwzięcie. Niektórzy pragną nawet posiadać zdjęcia z domowymi zwierzakami. Wszelkie konfiguracje są dozwolone!

Rzecz jasna niezwykle ważną sprawą są finanse – fotograf powinien dokładnie określić, jakie są koszty za poszczególną usługę. Różni fotografowie mogą posiadać różnorakie oferty, a w nich również określone pakiety np. podstawowe i rozszerzone. Warto wybrać właściwy pakiet adekwatnie do specyfiki przyjęcia.