Menu

Jak dużo zmian nastąpiło w ostatnim czasie na rynku IT, jak przedstawia się zapotrzebowanie na doświadczonych pracowników.

16 listopada, 2021 - Sprawdzone usługi dla firm, Usługi przez internet
Jak dużo zmian nastąpiło w ostatnim czasie na rynku IT, jak przedstawia się zapotrzebowanie na doświadczonych pracowników.
Od kilku lat rynek pracy w IT należy do najszybciej rozwijających się, nie tylko w naszym kraju, lecz także na całym świecie. Najnowsze rozwiązania są bardzo często powszechnie wykorzystywane, a do ich obsługi są potrzebne ogromne ilości inżynierów. Już teraz szacuje się, że w naszym kraju brakuje sto tysięcy specjalistów od informatyki, a z czasem problemy będą coraz większe.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com

Co prawda duża część uczelni ma już w programie studia związane z informatyka, ale nadal nie jest to dużo, bo wolnych etatów jest znacznie więcej, niż młodych ludzi, którzy się uczą. A specjalistów brakuje nawet mimo bardzo dobrych zarobków, jakie są oferowane w IT. Nawet zupełnie niedoświadczeni analitycy lub programiści mogą liczyć na dochody rzędu paru tysięcy złotych, a ludzie z większym doświadczeniem i specjalizacją zarabiają nawet kilka razy więcej. Oczywiście sporo zależy to od miasta, w którym ma się pracę, na najlepsze pensje liczyć mogą mieszkańcy Krakowa, Wrocławia czy Warszawy.

Dziś informatyka to tak rozbudowana dziedzina, że różnych specjalizacji jest w niej przynajmniej kilkadziesiąt, a cały czas pojawiają się nowe.

To przykuwający wzrok post, ale oprócz tego zgłąb też inny podobny i w równym stopniu nietuzinkowy wpis – my zalecamy to omówienie (https://sklephypo.pl/29-zestawy-hydroforowe-ze-zbiornikiem-80l).

Jeszcze do niedawna programista był programistą, współcześnie najróżniejszych języków i środowisk programowania jest tak dużo, że w zasadzie nie będzie możliwe, żeby się wszystkich nauczyć. Czyli programista java poznań raczej nie będzie umiał programować w technologiach internetowych, czy na przykład w środowiskach windows. Ludzi zajmujący się pisaniem w języku SQL również będzie się potocznie nazywać programistami, mimo że zajmują się oni obsługą baz danych.przejdź do serwisu powłoka ceramiczna powłoka ceramicznaSprawdź więcej ofert: Itkontrakt.

Karta microSD

Autor: masatsu
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz większą rolę na współczesnym rynku IT odgrywają konsultanci i analitycy. Analitycy mają za zadanie przełożyć wymagania biznesowe na model funkcjonalny, który następnie być może zaprojektowany, napisany i wdrożony. A za przeprowadzenie wdrożeń z kolei odpowiedzialni są konsultanci, jakich głównym zadaniem jest konfiguracja danego oprogramowania i jego dopasowanie do wymagań klientów, którzy zdecydowali się je zakupić.