Menu

Działania komornika – czym jest cały proces?

19 czerwca, 2023 - Bez kategorii
Komornik to jeden z tych zawodów, który nie cieszy się sympatią. Nic dziwnego, zadaniem komornika jest zwyczajnie wyegzekwowanie pieniędzy od dłużnika w oparciu o decyzję sądu. Długi Polaków są prawdziwą plagą dla sądów. Posiadający długi niechętnie spłacają własne zobowiązania, przez co pełne ręce roboty mają przede wszystkim komornicy. Jeśli sąd wyda orzeczenie, w takim przypadku praca komornika się zaczyna.

Dobry komornik – Tarnowskie Góry?
Są różnego rodzaju opinie na temat komorników, niektórzy z nich prezentują odpowiedni poziom kultury, poniektórzy zachowują się nieodpowiednio w stosunku do dłużników, co oczywiście nie jest akceptowalne – jeśli taka sytuacja ma miejsce, w takiej sytuacji należy sytuację taką zgłosić do odpowiednich organów.
Komornik tarnowskie góry powinien w pracy zachowywać się zgodnie z etyką, tak jak ma to miejsce w wypadku każdego pracownika państwowego. Wiele osób zastanawia się co robić, gdy to właśnie komornik został wybrany do ściągnięcia zadłużenia? Na pewno warto wybrać współpracę, wszystkie próby oszustwa albo unikanie komornika nic niestety nie pomogą. Warto w takim przypadku po prostu umówić się z komornikiem i ustalić z nim sposoby spłaty długów.

Dzięki ustaleniu odpowiednich rat spłata będzie łatwiejsza dla dłużnika, a przy okazji koszty postępowania będą znacznie mniejsze, co jest znaczące dla osoby, która musi płacić stopniowo nie tylko swe zadłużenia, ale także kwotę związaną postępowaniem sądowym.

komornik

Warto pamiętać, iż komornik jest w stanie zająć nie tyko rachunek bankowy, lecz również każdego typu ruchomości i oczywiście nieruchomości. Stronienie od komornika, niewpuszczenie go do domu tak naprawdę nic nie da i może przynieść sporo szkody. Warto także wiedzieć, iż komornik ma prawo radca prawny zielona góra zgłosić się do dłużnika w asyście funkcjonariuszy policji, jeśli poprzednia próba dostania się do dłużnika związana była z jakimiś trudnościami. Przed decyzją sądu nie da się uciec, wcześniej albo później trzeba zdać sobie z tego sprawę. Zatem już na starcie warto nastawić się na współpracę z komornikiem, w efekcie procedura ściągnięcia długów będzie o wiele prostsza i nie będzie wiązała się z problemami.
Inne informacje : więcej