Menu

Co spożywać, aby nasze zęby zostały w jak najlepszej kondycji? Jakie składniki są dla nich najlepsze? O czym warto wiedzieć?

25 czerwca, 2023 - Sprawdzone usługi dla firm, Usługi przez internet, Wszystko dla domu lub ogrodu
Jak utrzymać piękne oraz zdrowe zęby? Na pewno za pomocą dobrej diety. Tego typu dieta powinna być wzbogacona w wapń, tłuszcze i witaminy. Nie każdy wie, ale przykładowo truskawki mają właściwości które wybielają zęby, a marchew czyści przestrzenie międzyzębowe. Jak widać normalne produkty są w stanie sprawić, iż nasze zęby będą w lepszym lub gorszym stanie, dobrze więc stosować się do tych wartych uwagi porad. Na zdrowe zęby na pewno najbardziej właściwe są przetwory mleczne, a to dlatego, że posiadają w swoim składzie wapń.

sprzęt dentystyczny

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Jest obowiązkowym materiałem budulcowym, jaki odpowiada za strukturę zębów. Jedzmy więc dużo jogurtów naturalnych, kefirów czy maślanek. Co więcej, zbyt mała ilość wapnia będzie stanowić dość ważki problem, jaki objawia się częstymi złamaniami, kruchością oraz próchnicą zębów. Warto jeść też spore ilości żółtego sera. Podnosi to pH płytki nazębnej, co więcej zmniejsza się ryzyko rozwoju próchnicy oraz chorób dziąseł.

Powodem szybkiego i długotrwałego wzrostu pH płytki nazębnej, po zjedzeniu żółtego sera, są zapewne zawarte tam substancje, jakie dość znacząco stymulują tworzenie się śliny, która działa jak określony bufor, który ubezpiecza przed obniżką pH. () Wapń jest korzystniej wchłaniany do organizmu dzięki witaminie D. Najkorzystniejszym jego źródłem są tłuste ryby, typu łosoś i makrela. Witamina D ma najbardziej ważne znaczenie dla wytrzymałości zębów oraz kości, gdyż regulują w organizmie gospodarkę wapniowo-fosforanową, odpowiada również za prawidłową mineralizację szkliwa zębów.

Absorbujący tekst? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie zabudowa lawety, którą tu znajdziesz, też jest coś wartościowego.

Bardzo dobre są również brokuły, są naturalnym źródłem koenzymu Q10, jaki ma wpływ na procesy energetyczne w organizmie.

Zwiększa on odporność, polepsza kondycję przyzębia oraz chroni dziąsła przed bakteriami które powodują groźną chorobę, znaną jako paradontoza, na jaką wedle szacunków może cierpieć nawet siedemdziesiąt procent osób w podeszłym wieku. Pamiętajmy więc o tych zasadach, co sprawia, że można być pewnym, iż nasze zęby będą w jak najlepszym stanie. Nie będzie trzeba co chwila udawać się do specjalisty, typu dentysta czy ortodonta (dentalcorner.pl/uslugi/ortodoncja/), a to przecież najważniejsze. Tego najlepiej się trzymać.