Menu

Co jest wymagane podczas organizowania szkoleń?

13 stycznia, 2022 - Sprawdzone usługi dla firm, Wszystko dla domu lub ogrodu
Co jest wymagane podczas organizowania szkoleń?
Jeśli zamierzamy zorganizować konferencję lub szkolenie, czeka nas wiele przygotowań, które należy rozpocząć kilka miesięcy naprzód, zależnie od wagi wydarzenia. Początkiem przygotowań jest ustalenie liczby osób, które mają wziąć udział w konferencji lub szkoleniu. Kolejne ważne pytania, na które musimy sobie odpowiedzieć, udzielić odpowiedzito: Jaka liczba uczestników szkolenia lub konferencji nas satysfakcjonuje, aby organizacja tego wydarzenia stała się sukcesem? Czy program konferencji będzie rozbudowany na 2 lub 3 dni, czy tylko na kilka godzin? Jaki mamy budżet? W odpowiedzi na te kwestie bardzo pomocny okaże się program, jak najszczegółowiej rozpisany na godziny.

W przypadku gdy organizujemy szkolenie, warto porozmawiać z szkoleniowcami i trener, ile czasu zajmie im zrealizowanie założonej tematyki szkolenia i czy dawka wiedzy, jaką chcą przekazać, nie przemęczy zanadto uczestników. Zajęcia należy układać blokami tematycznymi, przewidując przerwy na kawę lub posiłek. Magnesem przyciągającym uczestników bywa wieczór integracyjny, wyjście do opery lub zwiedzanie miasta.

szkolenie iso

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli organizujemy konferencję, musimy szczegółowo określić jej zakres tematyczny i poświęcić czas na stworzenie listy występujących na niej specjalistów. Jeśli zależy nam na uznanych autorytetach z danej branży, należy ich powiadomić z dużym wyprzedzeniem, a w naszych finansach uwzględnić kwoty honorariów. Jeśli mamy ograniczone środki, możemy zwrócić się o sponsoring firm z branży w zamian za czas na prezentację ich oferty. Zarówno stworzenie listy osób mających odczyty, jak i uczestników konferencji to bardzo czasochłonne przygotowania. Na koniec pozostaje przygotowanie materiałów, które chcemy przekazać uczestnikom.Mając określoną listę uczestników konferencji, lub chociaż ich liczbę, należy poszukiwać miejsca szkolenia lub konferencji. Jeżeli nie mamy własnej sali konferencyjnej, albo zamierzamy zorganizować nasze wydarzenie w innym mieście, np. Wrocławiu, wystarczy wrzucić w google frazy: sale konferencyjne wrocław (sporo więcej zobaczysz pod tym adresem), sale szkoleniowe wrocław, sale do wynajęcia Wrocław.

Czy zajmują Cię zbliżone wątki? Jeżeli tak, to jeszcze więcej (http://www.kador.pl/kontakt/) tego rodzaju opisów znajdziesz na naszej nowej stronie. Zachęcamy!

Otrzymamy szeroki wybór firm oferujących te usługi. Dobierajmy miejsce świadomie, bo rozrywki, jakie oferuje wielkie miasto, mogą odciągnąć uczestników konferencji. Wybierajmy sale konferencyjne- dla przykładu , z klimatyzacją, jeśli szkolenie będzie przeprowadzane latem, z profesjonalnym wyposażeniem, ofertą noclegu i cateringu, z dostępem do internetu – najlepiej bezprzewodowo. Wiele podmiotów świadczących usługi wynajmu sal konferencyjno-szkoleniowych daje nam pełen zakres usług – wybieramy właśnie takie, sami zajmując się kwestiami PR, czyli jak najszerszym poinformowaniem o tym wydarzeniu, oraz stroną merytoryczną wydarzenia.