Menu

Branża paliwowa to nie wyłącznie benzyna i ropa, to o wiele więcej

21 czerwca, 2023 - Bez kategorii
Wielu ludzi po zasłyszeniu sformułowania „branża paliwowa” sprowadza to określenie do ledwie kilku skojarzeń słownych, takich jak: ropa, benzyna, gaz, stacje paliw. Rzeczywiście jest w tym wiele prawdy ale nie 100%. Można nawet powiedzieć, że to ledwie czubek wielkiej góry lodowej, której większość znajduje się ukryta przed oczami obserwatorów. Tak właśnie jest w kwestii tematu paliw. Przeciętny człowiek nie ma nawet pojęcia jak ogromnym arsenałem dysponują punkty zajmujące się sprzedażą asortymentu z tej branży.

Dystrybutor, paliwo

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Po pierwsze trzeba odróżnić asortyment dla klientów instytucjonalnych od tego dedykowanego dla klientów indywidualnych. Korporacje zazwyczaj zainteresowane są bardziej skomplikowanym i zaawansowanym, a przez to kosztowniejszym sprzętem. Chodzi tu np. o wyposażenie stacji gazowych, od wielkich zbiorników na benzynę, poprzez myjnie po dystrybutory paliw. Zainteresowanie takim asortymentem wyrażają w głównej mierze sieciówki zajmujące się masową sprzedażą paliw oraz wielkie zakłady przemysłowe, fabryki czy wielkoobszarowe gospodarstwa rolne, które wolą własnym sumptem zorganizować sobie kwestię dystrybucji oraz nawet wytwarzania własnego biopaliwa na potrzeby działalności operacyjnej. Sprawdź tu: .

Tanki

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Na drugim biegunie jest propozycja skierowana do klienta indywidualnego, częstokroć będącego właścicielem jednego lub kilku pojazdów. Potrzeby takich konsumentów są całkowicie inne od popytu tych największych graczy. W tym wypadku propozycja zawiera produkty i akcesoria potrzebne do codziennego użytkowania auta. Są to na przykład wszelkiego rodzaju filtry do paliwa, karnisty, barrierta i tym podobne. Tego rodzaju produkty oferowane są samochodziarzom na stacjach benzynowych rozsianych na terenie całego kraju.